Stephen King: Černočerná tma

novinky

/ paulhunter
Stephen King: Černočerná tma

Nakladatelství Beta-Dobrovský připravuje na listopad novinku Stephena Kinga s názvem Černočerná tma. Jedná se o sbírku čtyř novel, zabývající se tématem odplaty, která vyšla v USA v říjnu minulého roku pod názvem Full Dark, No Stars.

„Jsem přesvědčený, že v každém z nás se skrývá cizinec..." tvrdí tajemně autor, mistr hororu a napětí.
Tento „cizinec" se probudí například ve chvíli, kdy se hrdinova manželka rozhodne prodat rodný dům a odstěhovat se... Probudí se ve znásilněné ženě, která oproti násilníkovým předpokladům nezemře... Je jasné, že smlouva s ďáblem může být přínosná, ale zároveň v nás probudí neznámou bytost... Manželka při úklidu náhodou objeví důkazy o tom, že člověka, s nímž do té doby žila v dobrém manželství, vůbec nezná...


Novela s názvem 1922 se odehrává ve vesnici Hemingford - kde žila Matka Abagail z Kingova romána Svědectví (1978), místě, kam se v dospělosti přestěhoval Ben Hanscom z románu To (1986) nebo kde se odehrával příběh povídky Poslední příčka žebříku (1978).

Sbírka vyhrála v roce 2010 Cenu Brama Stokera za Nejlepší sbírku. Na Amazon.com se kniha umístila na 25. místě v seznamu 100 nejlepších knih roku 2010.

Kniha vyjde jako vázaná s přebalem v rozsahu 300 stran.

Zdroj: ediční plán nakladatelství, wikipedia.com (Full Dark, No Stars), daemon.cz


Přejít na komentáře (8)