Sherlock Holmes vyšetřuje případ století!

novinky

PR článek, 17.10.2016
Sherlock Holmes vyšetřuje případ století!

Americký spisovatel Dan Simmons, autor bestsellerů Kantos Hyperionu a Terror, vrací v ambiciózním románu Páté srdce na scénu nejslavnějšího detektiva všech dob Sherlocka Holmese, jemuž bude tentokrát v roli „watsona“ sekundovat uznávaný spisovatel přelomu devatenáctého a dvacátého století, Henry James.

Páté srdce, ve kterém Holmes a James vyšetřují případ sedm let staré (údajné) sebevraždy manželky vlivného amerického historika, je zároveň skvělá detektivka i strhující thriller. Pocit ohrožení pozvolna narůstá, všudypřítomné nebezpečí, jemuž hrdinové čelí, se stupňuje a vše neúprosně míří k velkému finále, v němž se osudy všech aktérů příběhu protnou.

Páté srdce je také svéráznou poctou genialitě Arthura C. Doylea. Na své si přijdou všichni milovníci Sherlocka Holmese, kteří jistě ocení spoustu odkazů a skrytých narážek, jichž se Simmons dopouští, a navíc se setkají s řadou postav, které velmi dobře znají. Ano, možná se objeví i Irena Adlerová…

Stejně tak si román užijí i čtenáři neznalí holmesovského univerza, kteří spíše než literární konotace ocení propracovanou zápletku, životné postavy (ať už fiktivní, či reálné) a autorovu schopnost mistrovsky vykreslit atmosféru doby, v níž se příběh odehrává.

Páté srdce, vydané nakladatelstvím Mystery Press v oku lahodící grafické úpravě, je zkrátka jediný román se Sherlockem Holmesem, který si letos nesmíte nechat ujít! Se slevou 30 % si ho můžete zakoupit v e-shopu Mystery Pressu:
http://www.mysterypress.cz/dan-simmons-pate-srdce.html.Páté srdcePáté srdceDan Simmons

V roce 1893 se slavný detektiv Sherlock Holmes a spisovatel Henry James vydávají do Ameriky, aby rozluštili záhadu svázanou se sedm let starým úmrtím Clover Adamsové, manželky váženého historika Henryho Adamse (jehož rodina dala Spojeným st...více

Komentáře (6)

Marshal
19.10.2016

Isew: Podle oficiální anotace se děj odehrává v době, kdy si svět myslí, že Sherlock zahynul u Reichenbašských vodopádů - což Watsona vylučuje, neboť on si to myslel taky :)

lazarus
18.10.2016

To je dost. Já už na Simmonse pomalu zapomínal. Ne, kecám. Hyperion a Terror jsou jednoznačné perly v mé knihovně

maphiosso
18.10.2016

Isew: Myslím si, že je to hlavně proto, že nebylo Simmonsovým záměrem napsat klasickou "holmesovku". Rád ve svých románech prolíná fikci s reálnými událostmi a postavami. Jak sám tvrdí, vždy píše o tom, o čem se chce zrovna co nejvíce dozvědět a dané téma několík měsíců až let studuje. V tomto případě studoval život a dílo Henryho Jamese a nejspíš mu připadalo jako dobrý nápad zakomponovat jeho osobu do příběhu Sherlocka Holmese.

Isew
17.10.2016

Víte někdo, proč v roli "watsona" sekunduje Holmesovi Henry James a ne sám Watson?

DennisMoore
17.10.2016

Výborná zpráva, velice se těším.

maphiosso
17.10.2016

Už ji mám doma. Zpracování je opravdu povedené, podobné jako u Terroru (včetně rozměrů). Doufám i ve stejně kvalitní obsah.