Setkání s nočním motýlem může znamenat rozkoš, nebo smrt…

novinky

PR článek,
Setkání s nočním motýlem může znamenat rozkoš, nebo smrt…

Nakladatelství Mystery Press se vydávání historických detektivek věnuje s péčí sobě vlastní. Namátkou jmenujme romány Viléma Křížka (Smrt má vůni inkoustu, Strach za oponou), Tomáše Bandžucha (Dlouhý krok do tmy), Thomase Årnfelta (Incident v Čechách) či Ellis Peters (Zázrak svaté Winifredy.

Nově pak vychází historická detektivka renomovaného autora Ondřeje S. Nečase Noční motýl, která zavede čtenáře na Moravu sklonku 15. století. Hlavním hrdinou příběhu je Mojmír Mráz ze Žezlic, zmocněnec moravského zemského soudu, který již poznal tolik lidských slabostí, hříchů a zvrácených tužeb, že ho sotva něco může překvapit.

Rytíř Mojmír a jeho druhové se v románu vydají do zapadlého městečka uprostřed moravských lesů, kde budou muset vyřešit sérii podivných vražd, jež místní přisuzují působení víly zvané Noční motýl. Mojmír však v přízraky nevěří, a tak mu nezbývá než najít skutečného pachatele z masa a kostí.

Přestože se Ondřej S. Nečas dosud věnoval jiným literárním žánrům, pro psaní historických detektivek jako by se narodil: pro román Noční motýl vymyslel řádně zapeklitý případ a korunoval ho řadou nečekaných zvratů, ústřední protagonisté příběhu v čele s Mojmírem Mrázem jsou skvěle vykresleni a doba, v níž žijí, čtenáři doslova ožívá před očima…

Vynikající historickou detektivku Noční motýl si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/nocni-motyl/.


Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

SETKÁNÍ S NOČNÍM MOTÝLEM MŮŽE ZNAMENAT ROZKOŠ, NEBO SMRT… Září 1489. Mojmír Mráz ze Žezlic, zmocněnec moravského zemského soudu, přijíždí na hrad starého přítele, aby vyšetřil smrt jeho vnučky. Dívka se ztratila mezi potulnými ... více

Přejít na komentáře