Série Temná věž od Stephena Kinga bude zfilmována

novinky

10.09.2010 / Rockwood
Série Temná věž od Stephena Kinga bude zfilmována

Filmové studio Universal a televizní stanice NBC spojily síly, aby do filmové a televizní podoby převedly epickou fantasy sérii Stephena Kinga Temná věž.

Na základě sedmi románů, krátkých příběhů a komiksů mají vzniknout tři filmy a seriál pro NBC. Režie prvního filmu i první sezóny seriálu se ujal Ron Howard, podepsaný například pod filmovými adaptacemi bestsellerových románů Dana Browna Šifra Mistra Leonarda a Andělé a démoni, ale také pod filmem Čistá duše, za který dostal Oscara.

King považuje Temnou věž za své vrcholné dílo
King považuje fantasy sérii, která popisuje cestu hlavního protagonisty a antihrdiny Rolanda Deschaina z Gileadu, posledního „pistolníka“, při hledání Temné věže, za své vrcholné dílo, k němuž se nějakým způsobem vztahuje mnoho z jeho dalších děl.

„Čekal jsem na ten pravý tým, který by příběhy a postavy z těchto knih přinesl filmovým a televizním divákům po celém světě,“ řekl King. Knih ze série Temné věže se prodalo více než 20 miliónů výtisků ve 40 zemích světa.Odkaz na všech sedm dílů Temné věže zde v databázi:Článek byl převzat ze serveru novinky.cz

Komentáře (3)

bakterie_

Když člověk čte TV několik let, protože úpěnlivě čeká, až bude v knihovně volný další díl, nebo až vyjde další díl a sága se završí, tak si k celému dílu vybuduje vztah, sroste s ním a nosí si v hlavě svou malou verzi TV... a film se jí rozhodně nevyrovná...

Rockwood

To jsme dva, taky se bojím. Já jsem ohldně těchto věcí skeptik, takže můj názor je už jasný, ale i tak jsem zvědav co z toho vznikne. Třeba ještě bude překvapeni, ale nemyslím si to... už z toho důvodu že ten samý režisér, který to režíruje je podepsaný i pod Šifrou mistra leonarda... což film za moc nestal, ale to ani kniha.

paulhunter

Upřímně se toho filmového zpracování bojím.. a byl bych radši, kdyby nikdy nevzniklo. A to hlavně z důvodu výběru režisérů, obav z obsazení Rolanda (panebože, hlavně ne nikdo z LOST)... a nejdůležitější: TV je podle mě skvělé dílo, které se nemůže věrně přenést do filmu..