Série Temná věž od Stephena Kinga bude zfilmována

novinky

/ Rockwood
Série Temná věž od Stephena Kinga bude zfilmována

Filmové studio Universal a televizní stanice NBC spojily síly, aby do filmové a televizní podoby převedly epickou fantasy sérii Stephena Kinga Temná věž.

Na základě sedmi románů, krátkých příběhů a komiksů mají vzniknout tři filmy a seriál pro NBC. Režie prvního filmu i první sezóny seriálu se ujal Ron Howard, podepsaný například pod filmovými adaptacemi bestsellerových románů Dana Browna Šifra Mistra Leonarda a Andělé a démoni, ale také pod filmem Čistá duše, za který dostal Oscara.

King považuje Temnou věž za své vrcholné dílo
King považuje fantasy sérii, která popisuje cestu hlavního protagonisty a antihrdiny Rolanda Deschaina z Gileadu, posledního „pistolníka“, při hledání Temné věže, za své vrcholné dílo, k němuž se nějakým způsobem vztahuje mnoho z jeho dalších děl.

„Čekal jsem na ten pravý tým, který by příběhy a postavy z těchto knih přinesl filmovým a televizním divákům po celém světě,“ řekl King. Knih ze série Temné věže se prodalo více než 20 miliónů výtisků ve 40 zemích světa.Odkaz na všech sedm dílů Temné věže zde v databázi:
Článek byl převzat ze serveru novinky.cz


Přejít na komentáře (3)