Sedmilhářky - nové vydání knihy a seriál na HBO

novinky

02.02.2017 / Dan
Sedmilhářky - nové vydání knihy a seriál na HBO

Rozcuchané vlasy, na tváři šmouha od mouky. Málokdo by hádal, že tahle bledá, blonďatá Australanka prodala přes 6 milionů knih po celém světě a inspirovala hvězdně obsazený seriál HBO. Seznamte se s Liane Moriarty.

L. Moriarty ve svých románech, které oscilují na pomezí společenského románu a thrilleru, rozebírá problémy rodin z předměstí. Témata jako láska nebo rodina ale pokaždé něčím okoření. V Manželově tajemství se například život rodiny ze střední třídy promění v thriller. Její další román Sedmilhářky si utahuje z přehnaně aktivních matek, pro které se výchova dítěte stala jedinou náplní života.

První ze tří hlavních hrdinek jménem Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myš a v životě to vůbec jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. Ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl také podílet na výchově jejich společné dcery.

Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití. Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.

Nakladatelé Liane Moriarty jsou v extázi. Loni měla na žebříčku bestsellerů New York Times v jednu chvíli tři knihy současně, což se jiné Australance ještě nikdy nepovedlo. Vlastně se žádný spisovatel z Austrálie ještě nikdy nedostal na první místo. Kousavé Sedmilhářky se tam dostaly a týdny udržely.

Líčí problémy hrdinek tak živě, že máme při čtení pocit, jako by to byly naše kamarádky. A ačkoli se nevyhýbá ani těžším tématům, její romány se čtou lehce a jsou prodchnuté milým humorem,“ vysvětluje překladatelka Šárka Kadlecová důvody celosvětové obliby knih Liane Moriarty. V češtině dosud vyšlo pět jejích titulů.

Liane Moriarty prodala tolik knih, že její život v mnoha ohledech není normální. Žije v krásném domě se zahradou, bazénem a tenisovým kurtem. Může se věnovat jen a pouze psaní. Přesto si ale udržela soukromí. „Mám dojem, že v Americe a Evropě jsem mnohem známější než tady v Austrálii. A celkem mi to tak vyhovuje,“ uvedla Moriarty v jednom rozhovoru. Navzdory úspěchu pořád žije život ženy z předměstí, což je téma, které se prolíná všemi jejími knihami.

Na stanici HBO bude mít 20. února premiéru sedmidílný seriál natočený podle bestsellerových Sedmilhářek. V hlavních rolích zazáří Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley a řada dalších hvězd.SedmilhářkySedmilhářkyLiane Moriarty

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztr...více

Komentáře (8)

hadenka
09.02.2017

nějak jsem se nemohla do knihy začíst, moc mě nebrala

adevis
03.02.2017

Moriarty mám moc ráda. Doma mám všech pět knih a Sedmilhářky stále vedou. Na seriál budeme koukat hned 20/2 na HBO a už se s přítelem moc těšíme! Navíc tři skvělé herečky najednou, to se nedá nekoukat!

Kamienkova33
02.02.2017

Tak na toto sa teším :-) skvelá kniha

putpuda
02.02.2017

Tak já se tedy těším také a moc ;)

jana0724
02.02.2017

Moc hezká kniha a jsem zvědavá na seriál..

ajla5
02.02.2017

Už se moc těším.

Lucik87
02.02.2017

Také se těším! Mám v plánu sérioš i knihu :-)

carcassonna
02.02.2017

Práve včera mi na to vyskočil trailer na Youtube ako reklama. Už keď som čítala knihu, ma napadlo, že by z toho mohol by dobrý "popcornový" film. Herecké obsadenie super. Teším sa.