Růže pro Algernon se dočká nového vydání

novinky

24.05.2011 / paulhunter
Růže pro Algernon se dočká nového  vydání

Nakladatelství Lucka Bohemia připravuje na květen nové vydání slavného románu Růže pro Algernon (Flowers For Algernon) amerického spisovatele Daniela Keyese (1927).

Růže pro Algernon si poprvé získala čtenáře jako slavná povídka (poprvé vyšla v dubnu roku 1959 v The Magazine of Fantasy and Science Fiction), která se dočkala uvedení v nesčetných antologiích a byla přeložena do mnoha jazyků. Stejně úspěšná byla i jako televizní inscenace - a nakonec jako celovečerní film s názvem Charly. Pak Daniel Keyes svůj znepokojivý příběh rozšířil a zabydlel dalšími postavami, takže vznikl román (1966), který obdržel od asociace Science Fiction Writes of America prestižní cenu Nebula za nejlepší science fiction roku. Fascinující příběh o odvážném (snad až příliš odvážném) experimentu s lidskou inteligencí popsal jeden kritik jako „milostný trojúhelník tvořený dvěma lidmi". Jiné nadchla jeho obraznost, napětí nebo lidskost. Růže pro Algernon v sobě spojují všechny tyto kvality. Je to jeden z nejoriginálnějších a zároveň nejcitlivějších románů naší doby.

Román Růže pro Algernon naposledy vyšel roku 2000 ve výborném překladu Richarda Podaného v nakladatelství Euromedia Group (nutno podotknouti, že se jedná o jediné vydání na našem území). To se však střetlo s ostrou kritikou čtenářů kvůli nevydařené obálce a nevhodně zvolenému úryvku na zadní straně knihy, které knihu neprávem odsunovaly spíše do oblasti červené knihovny.

Parametry: Pevná vazba, 240 stran, doporučená cena 199 Kč.

Zdroj: daemon.cz, wikipedia.org

Komentáře (5)

LooneyCZ
02.06.2011

V porovnání s tou starou obálkou je tahle ještě krásná. To ale není zas až taková lichotka.

paulhunter
24.05.2011

Ovšem, má to laciné zpracování, ale srovnávat to se starou obálkou? Ta byla podle mě nesrovnatelně větším zlem. Teď je tam aspoň myška, i když ne s úplně dobrým zbytkem (font a postavení písem, ten pruh dole.. ).
Každopádně jsem za tohle vydání rád a do teď nepochopím, proč se k tomu neměl někdo dřív.

Woro
24.05.2011

Jakoby se nakladatelství Lucka Bohemia snažilo trumfnout minulé vydání ještě horší obálkou. Snad se do třetice nějakému nakladatelství povede zvolit vhodnou a hodnou obálku (a snad na toto vydání nebudeme čekat dalších 10 let).

sawako
24.05.2011

Knížka co se obsahu týče se mi líbí, ale to už horší obal na skladě neměli?

Kituska
24.05.2011

Tak tohle mě potěšilo:)