Román Neila Gaimana je ve Velké Británii knihou roku

novinky

26.12.2013 / paulhunter
Román Neila Gaimana je ve Velké Británii knihou roku

Román Oceán na konci uličky (The Ocean at the End of the Lane) britského autora Neila Gaimana získal ocenění Kniha roku.

Moderní pohádka, která se dotýká tématu hledání vlastní identity, dětství a dospělosti, vyhrála všech deset kategorií v každoroční literární ceně Specsavers National Book Awards. Zhruba 50 členů Akademie nominuje užší výběr nejlepších spisovatelů Velké Británie, vítěze pak vybírá všech 750 členů.

"Nikdy předtím jsem nenapsal knihu, která by byla tak blízká mému srdci: jedná se o příběh o paměti a magii a strachu a nebezpečí, které s sebou přináší dětství. Nebyl jsem si jistý, jestli se to bude líbit i ostatním," řekl Gaiman.

Ulice ve městě Portsmouth (jižní pobřeží Velké Británie), poblíž které autor jako dítě jistou dobu vyrůstal, byla přejmenována na The Ocean At The End Of The Lane podle názvu samotné knihy.

Zdroj: theguardian.com, bleedingcool.com, wikipedia.orgOceán na konci uličkyOceán na konci uličkyNeil Gaiman

Svoje dětství si pamatuji živě… Věděl jsem strašlivé věci. Ale věděl jsem, že se rodiče nesmí dozvědět, že o nich vím. Vyděsilo by je to. Pro našeho vypravěče to všechno začalo před čtyřiceti lety, když byl sedmiletý chlapec. Tehdy ukrad...více

Komentáře (2)

Standa Šebek
27.12.2013

Sakra, a já ji už dvakrát odložil, že se do ní nemůžu dostat. A to jsem gaimanův největší fanda. Asi furt není správná nálada nebo fáze měsíce, či co...

LucieRej
26.12.2013

Tak to mě moc těší, tahle kniha se mi strašně moc líbila. Dostala mě na všech frontách :)