První velký případ

novinky

/ Dan
První velký případ

Vychází kniha První velký případ od Dany Ruskové, jejíž rukopis zvítězil v literární soutěži nakladatelství Albatros, na téma „detektivka pro děti“. Svižně napsaný příběh "macourkovského" ražení zavede čtenáře do malého městečka, kde neohrožená parta tří dětí a rozverného pejska řeší detektivní záplatky a současně se střetává s konkurenční partou. První velký případ čtenáře pobaví a ukáže, že i nevraživost podobná té mezi psem a kočkou se může překvapivě změnit. 

Dana Rusková zvítězila v konkurenci stovky autorů, kteří do literární soutěže poslali své dětské detektivky. „Mezi doručenými rukopisy vynikl První velký případ největší řemeslnou zručností, jazykovou elegancí a citem pro psychologii postav. Naplňuje požadavky na klasickou žánrovou prózu pro děti středního školního věku, která opěvuje kuráž malých detektivů s velkým srdcem,“ uvedla šéfredaktorka nakladatelství, Karolina Medková.

Prvním velkém případu řeší neohrožená trojice detektivů v čele s Leopoldem alias Poldou záhadu rozbitých ptačích krmítek. V malém městečku však dojde také k mnohem závažnějšímu zločinu – ke krádeži vzácného diamantového náhrdelníku. Souvisí spolu tyto dva případy nějak? Podaří se je detektivní partě vyřešit? Nebo je předstihne konkurenční tým? 

„Téma detektivky pro děti mě nadchlo, protože si dobře vzpomínám, jak jsme se s kamarády kdysi na letních táborech děsili příběhy, které si v tajemnosti s dospělými detektivkami příliš nezadaly. Chtěla jsem se prostřednictvím příběhu tak trochu vrátit do dětství a zúčastnit se dobrodružství, jež zažívá skvělá parta, která se nebojí zasáhnout proti zlu. Myslím, že o pocit tajemna, nebezpečí a hrdinství stojí i spousta dnešních dětí,“ říká Dana Rusková, která si za vítězství v literární soutěži odnesla šek na 25 tisíc korun.


Přejít na komentáře (1)