Posel: Nová kniha autora Zlodějky knih

novinky

13.02.2012 / paulhunter
Posel: Nová kniha autora Zlodějky knih

Nakladatelství Argo vydalo novou knihu australského autora Markuse Zusaka (*1975) s názvem Posel (The Messenger, 2002). Zusak se ve světě (ale i u nás) proslavil dílem Zlodějka kniha (The Book Thief, 2005).

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly - máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny.

Kniha vyšla v překladu Lucie Simerové v rozsahu 352 stran.

Zdroj: argo.cz

Komentáře (7)

zuzulique
17.02.2012

Pozor! Poznám veľa ľudí, ktorí knihu už čítali, takže mám informácie z prvej ruky...Posol nie je zlý, ale neprekoná Zlodejku kníh ani zďaleka :-) Viď taktiež komentáre k slovenskému vydaniu:
http://www.databazeknih.cz/knihy/posol-79358

zuzulique
16.02.2012

Pozor! Samozrejme nemôžete očakávať od nej viac ako od Zlodejky kníh, pretože Posol bol autorovou PRVOTINOU, nie Zlodejka, tú už ťažko niečo prekoná. Knihu Posol som ešte nečítala, všeobecne sa hovorí, že je úplne iná ako Zlodejka, ale je chvályhodné, že autor dokáže písať aj "inak" a neopakuje sa. Možno ďalšia, v poradí tretia kniha bude opäť prekvapením :-)

veronique
15.02.2012

Mně kniha spíše zklamala. Nebyla sice špatná, ale po Zlodějce jsem čekala daleko víc.

WEIL
15.02.2012

Snad tato kniha přinese radost hodně čtenářům.

nier
14.02.2012

Těším se, snad to nebude zklamání...

Ellis
13.02.2012

Nemuselo by to být špatné, Zlodějka knih byla úžasná, takže určitě vyzkouším až bude v knihovně k mání. Akorát ta obálka se mi ale vůbec nelíbí, nesnáším šašky...

asam
13.02.2012

Pokud to bude tak kvalitní jako Zlodějka knih, tak díky za tuto knihu. Už se na ni těším