Pokračovatel série MILÉNIUM je zpět!

novinky

PR článek,
Pokračovatel série MILÉNIUM je zpět!

David Lagercrantz: Temnota

Líbil se vám seriál Sherlock s Benedictem Cumberbatchem? Rádi si lámete hlavu nad zamotanými případy? A četli jste sérii Milénium od Stiega Larssona? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, pak si přidejte na svůj čtecí seznam Temnotu od švédského sympaťáka Davida Lagercrantze!

Příběh začíná jednoduše. Možná až příliš jednoduše...
Stockholmská policie má podezřelého v jednoduchém případu opilecké šarvátky, která skončila smrtí jednoho ze zúčastněných. Jenže když se o případu dozví charismatický profesor psychologie Hans Rekke, ve zdánlivě jasném případu se začnou objevovat trhliny...

Mladá policistka Micaela Vargasová, která vyrostla v drsné přistěhovalecké čtvrti, je ovšem jediná, kdo profesorově teorii věří. Ostatní policisté totiž Hanse Rekkeho považují v lepším případě za bláznivého šarlatána a jeho pověsti nepomůže ani to, když se pokusí skočit pod metro.

Hans Rekke a Micaela Vargasová jsou dvojice vyšetřovatelů, kteří se nemůžou lišit víc. A právě jejich protikladné povahy jim můžou pomoct ten podivný případ rozlousknout. Zatímco profesor Rekke je nepraktický a v každodenním životě téměř nepoužitelný, policistka Vargasová moc dobře ví, jak to chodí ve stockholmských ulicích. Jenže zatímco Vargasová se spoléhá na svou intuici a empatii, Rekke umí díky svým pozorovacím schopnostem a geniálnímu mozku z každého dostat přesně to, co potřebuje...

Temnota je detektivka inspirovaná Sherlockem Holmesem.

Hans Rekke disponuje neskutečným postřehem, hudebním talentem i velmi křehkou psychikou a jeho bratr Magnus jako by z oka vypadl Mycraftu Holmesovi (dobře situovaná rodina, vysoká vládní funkce a podobné povahové vlastnosti). Micaela Vargasová ale není žádný dr. Watson, který potřebuje vždycky všechno vysvětlit. Kdepak, Micaela je spíš Enola Holmes, nebo citlivější verze Lisbeth Salanderové. Díky komplikovanému rodinnému zázemí se o sebe umí dobře postarat a rychle se orientuje. Konečně tu máme genderově vyváženou dvojici důvtipných detektivů, kteří spolu dokážou nečekané!
Příběh je extrémně čtivý a díky nezapomenutelným postavám a zašmodrchanému příběhu vám stránky ubíhají pod rukama, ani nevíte jak.

David Lagercrantz je švédský novinář a spisovatel, který se proslavil tím, že dopsal trilogii Stiega Larssena Milénium. Dívka v pavoučí síti, Muž, který hledal svůj stín a Dívka, která musí zemřít nadchly čtenáře na celém světě a nezbývá než doufat, že stejný úspěch potká i Temnotu. Rozhodně si to totiž zaslouží!

Koupit můžete zde


Temnota Temnota David Lagercrantz

Novodobý Sherlock Holmes od pokračovatele Stiega Larssona – švédský bestsellerista David Lagercrantz přichází s novou detektivní sérií a jedinečnou dvojicí vyšetřovatelů: charismatickým profesorem Hansem Rekkem a odhodlanou polici... více

Přejít na komentáře (5)