Peheho kniha jako argument pro Evropu

novinky

/ Dan
Peheho kniha jako argument pro Evropu

Britští vydavatelé zařadili na seznam knih, které si mají lidé přečíst před hlasováním o Brexitu, román spojující velké a malé dějiny středoevropského prostoru.

Tři tváře anděla provází čtenáře revolucí, válkou, holocaustem, exilem a nakonec návratem – zdůvodňují nezávislí britští nakladatelé, proč si před rozhodováním o Evropě přečíst právě knihu Jiřího Peheho.

Na seznam knih ze 24 unijních zemí se za Česko dostal jestě román Daniely Hodrové “Království duší”. Společně třeba s Arthurem Schnitzlerem nebo třeba Zygmuntem Miloszewskim vytváří cenění tuzemští autoři podle britských nakladatelů představou o tom, co je Evropa a jaké hodnoty zastupuje.

„Je to zajímavá shoda okolností, že knihu opět vydáváme v situaci, kdy se stává součástí diskuse o budoucnosti Evropy. A jsme na to docela hrdí.“ říká Aleš Lederer z nakladatelství Prostor „V situaci, kdy hledáme a definujeme identitu, může být poutavý příběh jedné rodiny a zároveň mozaika událostí, které formovaly náš životní prostor, důležitým podnětem k zamyšlení nebo utřídění myšlenek.“

Politolog a publicista Jiří Pehe ve svém románu plně vytěžil svou erudici i osobní zkušenosti. Na ploše tří set padesáti stran nám prostřednictvím osobních zpovědí zástupců tří generací jedné rodiny ukazuje nejen jejich osobní historii, ale i nejniternější pocity. Zároveň se mu daří postihovat i rovinu velkých dějin, které tak stávají srozumitelnějšími a přímo hmatatelnými.


Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Po dvou úspěšných vydáních v anglickém překladu (Velká Británie 2014, USA 2015) vychází druhé vydání barvitého románu Jiřího Pehe v nové úpravě opět česky! Dramatické osudy tří generací jedné rodiny s českými, židovskými a německ... více

Přejít na komentáře