Než Dan Brown vymyslí novou knihu, Gregg Loomis ji napíše

novinky

/ Dan
Než Dan Brown vymyslí novou knihu, Gregg Loomis ji napíše

Vydání globálního bestselleru Dana Browna Šifra mistra Leonarda v roce 2003 zapříčinilo vznik nového subžánru, tzv. konspiračního thrilleru. Vedle Steva Berryho, Raymonda Khouryho, Jamese Rollinse a dalších se s podobně laděnými romány prosadil zejména americký spisovatel Gregg Loomis.

Přestože je titulek článku myšlen s nadsázkou, faktem zůstává, že zatímco Brown publikoval doposud čtyři romány se symbologem Robertem Langdonem v hlavní roli, Loomis jich za mnohem kratší dobu napsal dvakrát tolik. A rozhodně se nedá říct, že by kvalitou za svými vzory jakkoli pokulhávaly.

Gregg Loomis v nich sází především na vyváženou kombinaci akce, napětí, nečekaných zvratů a odhalování dávných tajemství, jejichž dlouhé stíny sahají až do dnešních dní. Navíc je zřejmé, že se při dohledávání pramenů nespokojí (tak jako mnozí jiní Brownovi následovníci) pouze s Wikipedií a téma si vždy důkladně nastuduje.

V thrilleru Případ Pegasus, prvním románu v zahraničí dnes již devítidílné série, se hlavní hrdina Langford Reilly zaplete s řádem templářů, který – jak se zdá – v roce 1312 zřejmě nezanikl. Na počátku roku 2017 se pak tuzemští čtenáři dočkají (opět díky péči nakladatelství Mystery Press) druhého Langova dobrodružství, The Julian Secret, jež na český název zatím čeká.

Pokud máte rádi historii a napětí a přemýšleli jste, jakou knihu si vezmete na dovolenou, je strhující thriller Případ Pegasus jasná volba. Se slevou 30 % si ho můžete zakoupit v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/gregg-loomis-pripad-pegasus.html.


Případ Pegasus Případ Pegasus Gregg Loomis

Tajemství zaváté prachem staletí může otřást samotnými základy církve. Řád templářů údajně zanikl roku 1312. Ale co když ne? Možná stále existuje a střeží tajemství, které by mohlo otřást vírou milionů lidí… Americký právník L... více

Přejít na komentáře (2)