Nepronásleduj lidi, kteří nechtějí být v tvém životě + kniha zdarma

novinky

PR článek,
Nepronásleduj lidi, kteří nechtějí být v tvém životě + kniha zdarma

„Nepronásleduj lidi, kteří nechtějí být v tvém životě.
Neodpovídají na zprávy? Ignorují tě, vymlouvají se, nechtějí s tebou trávit čas? Kašli na ně! K čemu by ti takoví lidé stejně byli? Měj sebeúctu, zbav se jich.

Možná ti s někým bylo fajn, máš někoho ráda, obdivuješ někoho nebo ti přišlo, že si s někým konečně rozumíš... ale ten někdo, ač to zpočátku mohlo vypadat dobře, tě prostě zazdil. A ne jednou, opakovaně.

Nenamlouvej si, že má cenu takového člověka nahánět a přesvědčovat, že stojíš za jeho čas. K čemu to je? Když někdo nechce být v tvé společnosti, bylo by to zbytečné lámání přes koleno.

Zvyš své standardy. Přece za to nestojí. Jako člověk máš neobyčejnou hodnotu, ať už jsi kdokoli, pocházíš odkudkoli, děláš cokoli nebo jdeš kamkoli. Nespokoj se s ničím podřadným... a už vůbec ne s člověkem, který tvoji hodnotu nevidí.

Važ si těch, kteří za tebou přijdou sami.
 Važ si těch, kteří sami od sebe napíšou, 
Važ si těch, kteří se sami od sebe zeptají, jak se máš.
 Važ si těch, kteří přijdou, když to slíbí. 
A neruší to na poslední chvíli.
To jsou ti, kteří jsou k tobě opravdoví.
A takové lidi si udržuj. Ostatní nech plavat. Na nikoho se zbytečně nefixuj, dělalo by ti to akorát starosti. Že už je pozdě, už někoho takového v hlavě máš a musíš na něj myslet? No, stane se. Nevadí, přijmi to jako lekci.

Dělej, co tě baví. Věnuj svůj čas koníčkům, rodině, přátelům, smysluplné práci. Ty myšlenky tě budou stejně otravovat, ale nic si z toho nedělej. Prostě pokračuj dál. Dříve či později tě pustí.

A pak, jak budeš získávat více a více štěstí z toho, že věnuješ čas tomu, co tě baví, budeš zároveň nacházet lidi, kteří tvoji společnost sdílet chtějí. Jen neztrácej čas výčitkami a starostmi. Jdi a dělej to, kam tě táhnou tvé zájmy a vášně.
Je to tvůj život. Ty rozhoduješ o tom, jak se k němu postavíš. Žij ho.“

Ukázka pochází z nové knihy Deník člověka, kterou v květnu vydal Nicolas Vrba. Již v prvních dvou týdnech se prodalo tisíc kusů. Není se čemu divit, jelikož vydání knihy předcházely dva roky, kdy stejnojmenná stránka zveřejňovala krátké články zdarma na Facebooku a stihla si tak za tu dobu nasbírat již přes 34 000 fanoušků.

Nyní je kromě textů na sociálních sítích zdarma k dispozici také 35-stránková mini elektronická kniha o lásce, štěstí a sebeúctě, kterou si lze stáhnout zde. Ta je podobně jako velká tištěná kniha sbírkou myšlenek o tom, proč a jak si vážit sám sebe, nehonit se zbytečně za druhými lidmi a být tím, kým člověk skutečně je, bez ohledu na kritiku ostatních.

„Vydání knihy Deník člověk byl skutečně úspěch a jsem za to velmi vděčný, protože jsme se obávali, zda se nám podaří prodat všechny natištěné kusy. Celé jsme si to totiž zařizovali sami bez velkého nakladatelství a bylo to vůbec poprvé, co jsme se o něco podobného pokusili.
Zájem a ohlas byl ale natolik pozitivní, že předčil očekávání a já jsem přesvědčen, že touto knihou nekončíme. Denně dostávám zprávy od čtenářů na sociálních sítích, kteří zrovna třeba prochází těžkým životním obdobím, rozchodem, rozvodem nebo jakoukoli jinou krizí, a děkují za možnost číst takové povzbudivé myšlenky.
To mi dělá radost nejvíc, neboť cílem celého projektu je čtenáře povzbudit a inspirovat k tomu, aby si sebe více vážil, věřil si a stál si sám za sebou, ať se děje cokoli. Mentální a emocionální zdraví je pro mě ohromné téma, ač nejsem studovaným psychologem. Přesto se mu chci věnovat ještě více do hloubky a přinést lidem co nejvíce hodnoty i kdyby jen skrze psaní,“
dodává Nicolas Vrba.

Knihu Deník člověka lze pořídit na oficiálních stránkách, stejně jako bezplatnou mini knihu.


Deník člověka Deník člověka Salvo Cabrin (p)

Deník člověka : netradičně až poeticky o životě, lásce, štěstí a sebeúctě. Co je klíčem ke štěstí, sebeúctě a skutečné lásce v životě? Proč si stále více lidí neváží sebe samých, nedokáží milovat sebe ani druhé, opakují stejné ... více

Přejít na komentáře