Největší encyklopedie světa bude vycházet už jen digitálně

novinky

17.03.2012 / paulhunter
Největší encyklopedie světa bude vycházet už jen digitálně

Po 244 letech přestala v Británii tiskem vycházet slavná Encyclopaedia Britannica. Britannica je největší tištěnou encyklopedií na světě a první vydání vyšlo v letech 1768-1771 v Edinburghu ve třech svazcích jako výraz osvícenské snahy sebrat veškeré lidské vědění. Od teď bude vycházet pouze digitálně.

Současné vydání obsahuje celkem 32 svazků a jedná se o úplně poslední. Tím hlavním důvodem je nezájem lidí, ale rovněž i snazší správa moderní elektronické verze, která se dá neustále aktualizovat. "Tištěná encyklopedie je zastaralá už ve chvíli, kdy vyjede z tiskárny," vysvětluje Cauz, prezident vydavatelství. "Naopak on-line verze je průběžně doplňována." Její výhodou je i vyhledávání podle klíčových slov, které je na rozdíl od úmorného pátrání v rejstřících daleko rychlejší. Nedávno byla představena i verze pro tablet.

Zdroj: zpravy.idnes.cz

Komentáře (3)

Abdach
17.03.2012

@Wikipedie: Myslím, že tohle je více jak příznačné. Podívejte se, odkud novináři čerpali v boxu vpravo své informace o tom, ... fb.me/1vk35zA8q

paulhunter
17.03.2012

Co přesně napsali na Twitteru? Nějak se nemůžu dostat na ten jejich profil.

Abdach
17.03.2012

Dobře na to reagovala česká @Wikipedie na Twitteru, upozornila na uvedené zdroje k článku idnes, překvapivě wikipedia.org . To vypovídá o situaci víc, než článek sám... :-)