Nejlepší science fiction a fantasy 2010 + Knižní novinky (16. 12.)

novinky

/ paulhunter
Nejlepší science fiction a fantasy 2010 + Knižní novinky (16. 12.)

Blíží se konec roku a knižní novinky pro letošní rok se postupně vyčerpávají. I přesto máte stále šanci narazit na zajímavé tipy - třeba jako dárek pro blízké na Vánoce. Z toho důvodu bychom měli uvést sborník Nejlepší science fiction a fantasy 2010 od nakladatelství Laser-books, který nabízí 29 nejlepších žánrových povídek za minulý rok. Kniha byla uvolněna do prodeje včera (13. prosince).

Nejlepší science fiction a fantasy: 2010 - Jonathan Strahan /editor/ (nakl. Laser-books)
Úvodní svazek ročenkové řady známého editora Jonathana Strahana nabízí čtenářům skvělou příležitost poznat kvalitu a rozmanitost současné angloamerické fantastiky ve velmi umně sestaveném výběru, v němž se bok po boku objevují nejen mistři žánrů science fiction a fantasy, ale i nadějní nováčci, jejichž práce u nás dosud neznáme.
Těšit se můžete na až na drobné výjimky česky dosud nepublikované povídky. Chybět nebudou kratší práce dobře známých představitelů fantastického žánru: Neila Gaimana, Coryho Doctorowa, Jamese Patricka Kellyho, Geoffreyho A. Landise, Roberta Reeda, Bruce Sterlinga, Petera Wattse a mnoha dalších. Poznáte ale i slavná jména budoucnosti…
Kniha je výběrem toho nejlepšího z roku 2010, dostane se vám tak sebrané smetany nejaktuálnějšího ražení v mohutném výběru talentovaného a cenami ověnčeného editora.


Vyšla jako brožovaná, 608 stran

V rámci přehledu knižních novinek tentokrát uvádíme tituly, které mají v edičních plánech uvedeno datum 16. 12. 2011.

Aby radost nezmizela: Pocta Magorovi - Monika Elšíková (nakl. Monika Elšíková)
Sborník vznikl po náhlé smrti básníka, rebela a manažera Plastic People Ivana Martina Jirouse, který si odseděl v nejdrsnějších komunistických žalářích osm a půl let vězení.
Vzpomínky na něj po jeho smrti napsali mj. Marta a Františka Jirousovy, Dáša Vokatá, Karel Schwarzenberg, Ladislav Heryán, Eva Tomková, Jiří Gruntorád, Vladimír Merta, Svatopluk Karásek, Eva Štolbová, Anna Irmanovová, Zbyněk Petráček, Jan Macháček, Vladimír Zavadil aj. Kniha je doplněna Jirousovými rukopisy, obsahuje také text zádušní mše Ladislava Heryána a soustrast Václava Havla.


Vyjde jako brožovaná, 176 stran

Básně - William Shakespeare (nakl. Atlantis)
Svazek obsahuje dvě narativní básně, Venuše a Adonis a Znásilnění Lukrécie, a metafyzickou báseň Fénix a hrdlička. Báseň Venuše a Adonis založila věhlas Williama Shakespeara, stala se bestsellerem a patří k vzácným skvostům erotické poezie anglické renesance.

Vyjde jako brožovaná, 186 stran

Zdroj: laser-books.cz, kosmas.cz


Přejít na komentáře (3)