Nejlepší knihy nejen na cesty

novinky

PR článek,
Nejlepší knihy nejen na cesty

S blížícím se létem přichází také období dlouhých cest za vysněnou destinací. Cesty i samotné pobyty se dají ozvláštnit mnoha způsoby a jedním z nich je čtení. Nemusíte kufr zatěžovat celou knihovnou, ale jedno dobré dílo už takový rozdíl ve váze neudělá. Koneckonců, kniha je dobrý společník kdekoliv, nejen na cestách.

Načerpejte inspiraci
Možná už máte všechny knihy ze svých zásob přečtené a zrovna nemáte náladu se k nim vracet. Nevadí, cílem tohoto článku je představit vám ty nejlepší knihy, které vám dopomůžou k odtržení od reality. V seznamu naleznete novinky i naprosté klasiky, knihy o cestování i ty, které s ním moc nesouvisejí.Malý princ
Malý princ by snad ani nemohl být napsán lépe. Antoine de Saint-Exupéry stvořil pohádkové dílo pro děti i dospělé, což je nesnadný úkol. Na pár stránkách se mu podařilo obsáhnout zázraky i pomíjivost života. Příběh letce, který opravuje své havarované letadlo, a Malého prince, který mu dělá společnost a vypráví o svých cestách po cizích planetách.

Nejlepší víkend
Patrik Hartl ve své knize sleduje osudy šesti hlavních postav. Všechny mají společnou jednu věc – rozhodly se od základu změnit svůj život a vymanit se ze stereotypu a nudy. Kniha humorně popisuje příběhy hlavních hrdinů. Má však daleko větší dosah, v jejich životech se můžeme najít i my sami. Možná nás přiměje položit si otázku, zda bychom také neměli něco zásadního změnit.

1984
Je až děsivé, jak nadčasové dílo dokázal George Orwell napsat. Kniha vznikla v roce 1949, ale její myšlenky, příběhy a hesla se promítají i do dnešní doby. Její poselství se s námi potáhne už asi napořád. Kniha popisuje svět s absolutní nadvládnou jedné Strany, která požaduje naprostou loajalitu a ničí kohokoliv, kdo vybočí.

Tatér z Osvětimi
Skutečný příběh slovenského Žida Lalea Sokolova zvěčnila autorka Heather Morrisová ve své knize. Osvětimský tatér se svěřuje se svým příběhem, který v nelehké době napsal sám život. Dílo je plné naděje, lásky, obětavosti i odhodlání přežít. Tak jako další podobné knihy založené na skutečných osudech, i tato připomíná hrůzné události spojené s holocaustem.

Travel Bible
Více průvodce než kniha, ale za přečtení stojí, obzvlášť pak na cestách. Matouš Vinš a Petr Novák se vypsali ze svých cestovatelských zkušeností a čtenáře svými tipy přesvědčují o tom, že cestovat může kdokoliv. Možná se díky ní rozhodnete svou dovolenou prodloužit, ne o týden, ani o měsíc, ale o několik let.

40 dní pěšky do Jeruzaléma
Nadšený cestovatel Ladislav Zibura se s čtenáři dělí o své zážitky během cesty do Jeruzaléma. Tu si ozvláštnil neotřelým způsobem, vydal se na ni totiž pěšky a bez mapy. Díky tomu započal jedno ze svých největších dobrodružství, během kterého ušel neuvěřitelných 1400 km. Zkrátka zábavné a oddechové počtení.

Cestování – nejlepší životní investice
Kniha od Lukáše Kerharta se popisuje jako „první opravdový kariérní rádce pro mladého člověka“. Pokud tedy jste zástupcem mladší generace a tápete, jaká by měla být vaše životní cesta, třeba vám opravdu pomůže. Kniha si klade za cíl vás namotivovat ke správnému startu kariéry. Nakonec třeba ze své dovolené vytěžíte maximum.Je libo papírovou knihu, nebo raději čtečku?
Určitě není důvod se navzájem přesvědčovat o výhodách jedné či druhé varianty, kniha bude mít stále stejnou kvalitu v obou případech. Jedna maličká výhoda se ale čtečce knih na cestách upřít nedá. Nemusí vás totiž trápit, jak obsáhlou knihu si s sebou vezete. Čtečka bude vážit stále stejně, ať už vsadíte na román o 400 stránkách nebo povídky se zhruba polovičním obsahem.Pokud chcete zjistit, proč jsou čím dál tím oblíbenější, zjistěte si, jaká je nejlepší čtečka knih a zkrátka si ji pořiďte. Některé čtečky knih navíc obsahují internetový prohlížeč, takže mimo knih se můžete také pustit do čtení článků na vašich oblíbených online ženských magazínech. Věříme, že i pánové si přijdou na své.


Přejít na komentáře (12)