Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech

novinky

/ Dan
Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech

"Dozvěděl jsem se o Miloňovi mnoho nového, například jsem neměl tušení o jeho problematickém vztahu s tatínkem," prohlásil Zdeněk Svěrák o knižním rozhovoru přítele a kolegy Čepelky NEDĚLŇÁTKO aneb s Cimrmanem v zádech.

Kde se vzalo jméno Miloň? Jakou fatální roli sehrál v životě Zdeňka Svěráka? Proč se Šebánek se Smoljakem neměli rádi? Jaké noční můry ho pronásledují? Který hit napsal pro Martu Kubišovou? Spoluzakladatel Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka se otevřel v bilančním rozhovoru se známým publicistou Alešem Palánem.

Publikace měla svou premiéru na víkendovém veletrhu Svět knihy, kde ji přivítal do života Zdeněk Svěrák, kterého s Čepelkou spojuje přátelství a spolupráce trvající 62 let. „Někteří lidé jsou pro jiné ´výhybkáři´, tj. přehodí jejich život na jinou kolej. Mým ´výhybkářem´ je Miloň Čepelka. Kdyby mě kdysi nepřizval do armádní redakce Českosloven­ského rozhlasu, nebylo by Divadla Járy Cimrmana,“ prohlásil Svěrák.

K blížícím se Čepelkovým osmdesátinám (23. září) vydal Vyšehrad. Beseda nad knihou a autogramiáda Miloně Čepelky a Aleše Palána se koná ve středu 25. května 2016 v 17 hodin v Literární kavárně knihkupectví Academia, Václavské nám. 34, Praha 1.


Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech Miloň Čepelka

Kniha rozhovorů známého publicisty Aleše Palána s Miloněm Čepelkou není jen pohledem do zákulisí oblíbeného českého divadla, je pohledem za kulisy samotného Miloně Čepelky. Někdy je to docela horor, jindy velká legrace. Jako b... více

Přejít na komentáře (1)