Naše nakladatelství se představuje

novinky

09.03.2019 / LukBook
Naše nakladatelství se představuje

Naše nakladatelství patří mezi ty produktivnější společnosti na českém literárním trhu. Je úzce spojeno s významným maloobchodem Knihy Dobrovský, protože za ním stojí právě příslušníci známé knižní rodiny. Na přátelském setkání se zástupci nakladatelství jsme se o nich dozvěděli spoustu zajímavých informací, o které jsme se s vámi rozhodli podělit.

Na začátku byly Knihy Omega. Tato nakladatelská značka dlouho bojovala sama a sdružovala pod sebou celou řadu zajímavých knih různých žánrů. V roce 2017 se ovšem začaly připravovat změny a přípravy řady dalších nakladatelských značek. V dnešní době je jich rovných osm.

Knihy jsou do nich rozdělovány podle žánrů. Drobek připravuje novinky pro ty nejmenší, Fobos je domovem fantastiky, King Cool se zaměřuje na velice populární young adult, Kontrast je rájem světové literatury, Pangea se zaměřuje na vesmír, lidské tělo či historii, Vendeta je tu pro příznivce thrilleru, Via vám pomůže s osobním rozvojem nebo zdravým životním stylem a konečně Knihy Omega jsou takovým mixem současných bestsellerů i klasické literatury.

Nakladatelství se tímto krokem snaží rozšířit a roztřídit své portfolio a nabídnout tak něco na čtení téměř každému. Ročně se objeví na knižních pultech několik stovek jejich titulů, které nabízejí zajímavé čtení i poutavé ilustrace. Například obálka knihy Vikingové – Pomsta synů od Lasse Holma byla nafocena u nás v Čechách a vytvořena zcela v režii samotného nakladatelství.

Pojďme si představit některé tituly z jejich proukce. Pro děti bych určitě doporučil knihu Hravá příroda, která pomocí 3D technologie nabízí pohled do světa přírody a zvířat. Neméně zajímavé jsou i Zvuky přírody – Svět ptáků, ve kterých si můžete během čtení pustit i nahrávky řady zástupců ptačí říše.

V young adult značce King Cool nedávno vyšel vynikající román Nyxia, který sklízí úspěchy v celosvětovém měřítku. Ještě letos by mělo vyjít jeho pokračování Nyxia Nespoutaná. Navíc pro vás máme i jedno tajemství. Nakladatelství domlouvá s jejím autorem Scottem Reintgenem jeho návštěvu České republiky. Nic ovšem prozatím není jisté, proto si to nechte pro sebe :-)

Veliký úspěch měl v poslední době i thriller Dětské zoubky, ve kterém chce dcera zabít vlastní matku. Velice brzy po spuštění prodeje byl titul vyprodán a musel se hned objednat dotisk.

Určitě nemůžeme zapomenout ani na jejich další úspěšnou knihu Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le od Marka Mansona. Tato kniha vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Určitě se podívejte na její trailer, který vás dostatečně naláká.

Toto je jen velice skromná ukázka z tvorby tohoto rodinného nakladatelství. Na jejich činnosti je zejména v poslední době znát opravdu velký rozmach a postup směrem k nakladatelským výšinám. Samotná rodina Dobrovských navíc vedle toho provozuje i nakladatelství Beta a Baronet.
Jsem velice zvědavý, jakým směrem bude nakladatelství směřovat. Na první pohled je totiž vidět, že za jejich tvorbou stojí kus práce.

Komentáře (7)

Lenka.Vílka
18.03.2019

Rassmussen: jste odvážný knižní tvor. A to podporuju. Ale pst a bacha na to, když píšete pravdu pod PR články Omegy. Mohl by si na vás došlápnout Adam Pycha. Ten je do své práce o Omega žhavej, že se naučil popírat realitu na nové úrovni.

Lenka.Vílka
12.03.2019

Žumpa se přejmenovala. Bohužel to u určitých titulů jinak nejde a jsou v mojí knihovně. Ale i tak je to stále stejný bordel třeba při pohledu na to, kdy má co kdy vyjít, a je jedno, že už se to nejmenuje jenom omega. Protože sice je omega rozdělena podle žánrů, ale stále to je omega. Tak bacha na reklamu. Ať si vás nekoupí někdo, kdo si to nezaslouží ani za všechny prachy světa :(

Třeba při pohledu na katalog dobrovského. Schválně si to projděte a spočítejte si jiná vydavatelství a omegu (a teď "omegu"). Snad tady za chvíli nebude místo, kde se bude prodávat jenom omega (nebo "omega") a to místo se bude jmenovat knihkupectví dobrovský.

Paj-Inka
11.03.2019

Kus práce za tím tedy je, ale je to práce jejich knihkupců, kteří jsou nuceni cpát jejich knihy každému bez ohledy na jeho zájem a nároky na kvalitu a kteří mají o dost nižší plat, pokud prodeje těchto knih netvoří výrazné procento z celkové tržby prodejny.

Paj-Inka
11.03.2019

Ne, Omegu už ne, ani schovanou pod jinými názvy :'D Pravda, pár novějších titulů se číst dá, ale většina za to vážně nestojí. Jedou na kvanta a je to vidět.

InaPražáková
11.03.2019

Knihám od Omegy se po zkušenostech vyhýbám, takže aktuální překlady nemůžu posoudit. Pokud se kvalita zlepšila, výborně. Počet prodaných kusů s kvalitou ale bohužel tolik nesouvisí, prodává titul a reklama - právě proto je dobré čtenáře učit, aby si knihu nejdřív prohlédli a pročetli, teprve potom koupili.

LukBook
09.03.2019

Myslím si, že nakladatelství se za poslední dobu poměrně dost posunulo směrem k lepšímu. Začalo na sobě hodně pracovat a celkově kvalita knih šla nahoru. Svědčí o tom i velice slušné prodeje některých titulů. Uznávám (a myslím si, že jsou si toho vědomi i lidé z nakladatelství), že v minulosti opravdu Knihy Omega trpěli díky špatným překladům. Ale jak jsem psal, v současnosti už jsou podle mého někde jinde. Ale jedná se jen o můj názor. Navíc Knihy Omega jsou jen jednou ze značek nakladatelství. Dohromady jich mají 8.

InaPražáková
09.03.2019

Nakladatelství Omega se tu probíralo i z jiné stránky, tak ať je informace kompletní: https://www.databazeknih.cz/diskuze/volna-diskuze-5/preklady-nakl-omega-3413/str-1 .