Naše nakladatelství se představuje

novinky

/ LukBook
Naše nakladatelství se představuje

Naše nakladatelství patří mezi ty produktivnější společnosti na českém literárním trhu. Je úzce spojeno s významným maloobchodem Knihy Dobrovský, protože za ním stojí právě příslušníci známé knižní rodiny. Na přátelském setkání se zástupci nakladatelství jsme se o nich dozvěděli spoustu zajímavých informací, o které jsme se s vámi rozhodli podělit.

Na začátku byly Knihy Omega. Tato nakladatelská značka dlouho bojovala sama a sdružovala pod sebou celou řadu zajímavých knih různých žánrů. V roce 2017 se ovšem začaly připravovat změny a přípravy řady dalších nakladatelských značek. V dnešní době je jich rovných osm.

Knihy jsou do nich rozdělovány podle žánrů. Drobek připravuje novinky pro ty nejmenší, Fobos je domovem fantastiky, King Cool se zaměřuje na velice populární young adult, Kontrast je rájem světové literatury, Pangea se zaměřuje na vesmír, lidské tělo či historii, Vendeta je tu pro příznivce thrilleru, Via vám pomůže s osobním rozvojem nebo zdravým životním stylem a konečně Knihy Omega jsou takovým mixem současných bestsellerů i klasické literatury.

Nakladatelství se tímto krokem snaží rozšířit a roztřídit své portfolio a nabídnout tak něco na čtení téměř každému. Ročně se objeví na knižních pultech několik stovek jejich titulů, které nabízejí zajímavé čtení i poutavé ilustrace. Například obálka knihy Vikingové – Pomsta synů od Lasse Holma byla nafocena u nás v Čechách a vytvořena zcela v režii samotného nakladatelství.

Pojďme si představit některé tituly z jejich proukce. Pro děti bych určitě doporučil knihu Hravá příroda, která pomocí 3D technologie nabízí pohled do světa přírody a zvířat. Neméně zajímavé jsou i Zvuky přírody – Svět ptáků, ve kterých si můžete během čtení pustit i nahrávky řady zástupců ptačí říše.

V young adult značce King Cool nedávno vyšel vynikající román Nyxia, který sklízí úspěchy v celosvětovém měřítku. Ještě letos by mělo vyjít jeho pokračování Nyxia Nespoutaná. Navíc pro vás máme i jedno tajemství. Nakladatelství domlouvá s jejím autorem Scottem Reintgenem jeho návštěvu České republiky. Nic ovšem prozatím není jisté, proto si to nechte pro sebe :-)

Veliký úspěch měl v poslední době i thriller Dětské zoubky, ve kterém chce dcera zabít vlastní matku. Velice brzy po spuštění prodeje byl titul vyprodán a musel se hned objednat dotisk.

Určitě nemůžeme zapomenout ani na jejich další úspěšnou knihu Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le od Marka Mansona. Tato kniha vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Určitě se podívejte na její trailer, který vás dostatečně naláká.

Toto je jen velice skromná ukázka z tvorby tohoto rodinného nakladatelství. Na jejich činnosti je zejména v poslední době znát opravdu velký rozmach a postup směrem k nakladatelským výšinám. Samotná rodina Dobrovských navíc vedle toho provozuje i nakladatelství Beta a Baronet.
Jsem velice zvědavý, jakým směrem bude nakladatelství směřovat. Na první pohled je totiž vidět, že za jejich tvorbou stojí kus práce.


Přejít na komentáře (7)