Nakladatelství Argo vydá nejnovější román Paula Coelha

novinky

/ paulhunter
Nakladatelství Argo vydá nejnovější román Paula Coelha

Již minulý rok jsme vás informovali o nové knize brazilského autora Paula Coelha s názvem Alef. Tuto knihu vydá letos v říjnu nakladatelství Argo.

Ve svém nejnovějším díle se Paulo Coelho vrací k motivu pouti: po Santiagu v románu Poutník - Mágův deník a Římě v Bridě vypráví o třetí tajemné pouti, která bývá nazývána „Poutí do Jeruzaléma“. Nemusí se v ní však nutně cestovat do Jeruzaléma. Podmínkou je jen cesta v prostoru a čase. Úkolem, který měl hrdina splnit, bylo vzdálit se z domova na 4 měsíce. Navštívil několik zemí, ale to nejdůležitější ho potkalo při přejezdu Asie Transsibiřskou magistrálou (15 dní, 7 různých časových pásem, 9.288 km z Moskvy do Vladivostoku). Celý příběh se odvíjí ve znamení symbolu Alef, prvního písmene hebrejské abecedy, představujícího v duchu magické tradice bod, v němž se vše sbíhá a v němž můžeme v jediném okamžiku vše spatřit.

V rámci propagace titulu vzniklo i velice zajímavé video, které můžete shlédnout na serveru Youtube.

Nakladatelství Argo vytvořilo na Facebooku speciální stránku věnované knize, kde je a bude každý den do vydání zveřejněn krátký úryvek z knihy Alef. Jako ukázku uvádíme i zde:

"Posledním stavem je nespokojenost: když se v nás zabydlí a nechce odejít. Chceme-li však žít, musíme všechno změnit a vydat se vpřed. Avšak s vědomím, že radikální změna v našem životě vždy skončí tak, jako začala: ztrátou."

Kniha vyjde 13. října 2011 jako vázaná v rozsahu 248 stran.

Zdroj: argo.cz


Přejít na komentáře (1)