Mráz přichází z Hradu bude nový román Michala Viewegha

novinky

/ Dan
Mráz přichází z Hradu bude nový román Michala Viewegha

Mráz přichází z Hradu, bude volné pokračování detektivky Mafie v Praze, která je obrazem české reality a její jízlivou satirou..

"Je to dělané tak, aby to pochopili i lidé, kteří první díl nečetli. Samozřejmě to více docení čtenáři, kteří znají některé hlavní postavy a uvidí jejich vývoj. Můžu prozradit, že postavy všech kmotrů, podnikatelů a politiků budou pod jejich skutečnými jmény. Včetně premiéra Nečase, ředitelky jeho kabinetu Nagyové, prezidenta Klause, jeho manželky, podnikatele Janouška a dalších. Myslím, že jsem napsal velmi kontroverzní knihu," uvedl Viewegh, kterého prý k využití skutečných jmen vedl vztek a znechucení nad pokračujícími skandály. "Mně politici 'kradli náměty'. Já jsem něco vymyslel jako velkou fikci - a příští týden se něco podobného stalo," řekl.

Při sledování politické scény se zdá, že toto téma je nevyčerpatelné, ale Viewegh nechce psát trilogii, i když ho k tomu někteří lidé vyzývali. "Opustím bahno české politiky a budu příští rok psát něco úplně jiného, texty nezatížené problémy s korupcí a podobně. Chystám druhý díl Krátkých pohádek pro unavené rodiče. Už si potřebuju odpočinout," vysvětlil.

,,Mafie v Praze je kniha, která například moji ženu děsí. Pro lidi, kteří jsou právem znechuceni politikou a naštvaní na politiky, může mít ta knížka jistý katarzní až psychohygienický účinek, protože jediné, co nám zbývá, je ty gaunery zesměšnit, což já mohu pod pláštíkem fikce udělat," řekl.

Použité zdroje: ČTK, foto: Alexandr Hudeček


Přejít na komentáře (1)