Měsíc psaní se StoryMe a Pointou

novinky

PR článek,
Měsíc psaní se StoryMe a Pointou

StoryMe, appka pro čtení na pokračování, se spojila s online nakladatelskou službou Pointa a společně chtějí v květnu motivovat začínající i zkušenější autory a autorky ke psaní. Ti tak mohou díky StoryMe oslovit čtenáře a čtenářky, získat zpětnou vazbu i nové zkušenosti. Navíc soutěží o 5 000 Kč na vydání knihy s nakladatelstvím Pointa. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo má chuť psát a kdo splní pár jednoduchých pravidel, spojených především se specifickým formátem příběhů v appce. Kompletní pravidla jsou k dispozici na stránce soutěže.

,,Jako malí jsme chodili do knihovny a milovali jsme soutěže v kreativním psaní, které se tam pořádaly. Paní knihovnice vždycky určily větu nebo slova, která musí v příběhu zaznít. Byl to skvělý spouštěč nápadů a kreativity. A tak jsme si řekli, proč podobné zadání nedat i dospělákům? Určitě to naše mozky, i když opotřebovanější, podobně nakopne,“” říká Bára Votavová z Albatros Media.

Soutěž chce motivovat kreativní lidi nejen ke psaní do appky, ale také k vydání vlastní knihy. Jde o logické spojení, StoryMe je skvělým místem, kde autoři a autorky mohou své psaní představit novému publiku a získat příznivce - kteří je potom rádi podpoří v předprodeji na Pointě, až budou vydávat svůj debut. A co bychom si povídali - na psaní má teď řada lidí více času, zároveň už se trochu uvolňuje atmosféra. Květen je tedy jako stvořený pro nastartování spisovatelské kariéry. :-)

V aplikaci StoryMe z dílny Albatros Media jsou k přečtení příběhy od známých i nových autorů. Všechny texty tu spojuje to, že jsou čtenářům a čtenářkám servírované na pokračování. Další kapitola se odemkne v čase, který určil autor či autorka. StoryMe dává prostor začínajícím spisovatelům a spisovatelkám, kteří tu mohou najít publikum - nejúspěšnější příběhy tu čtou stovky lidí. Cílem StoryMe je dostat něco ke čtení do každého telefonu. Online nakladatelská služba Pointa funguje od roku 2018 a svůj sen o vlastní knize si díky ní splnilo už téměř 50 autorů a autorek. Pointa spojuje spisovatele, redaktory, korektorky, ilustrátorky a čtenářské publikum v unikátním propojení profesní platformy a crowdfundingu.

www.pointa.cz
www.storyme.app


Přejít na komentáře (1)