Maturita se blíží a v její přípravě by vám mohli pomoci zkrácení klasici!

novinky

/ Dan
Maturita se blíží a v její přípravě by vám mohli pomoci zkrácení klasici!

Na pultech knihkupců je od dnešního dne k dostání kniha Victora Huga Bídníci. Jedná se o zkrácenou a převyprávěnou verzi, jejímž hlavním úkolem je přiblížit slavná díla světových klasiků studentům i všem ostatním, kteří je chtějí poznat v krátkém čase. Tato kniha je již třetí z Edice světových klasiků. V druhé polovině ledna vyšly knihy Alexandra Dumase Tři mušketýři a Hrabě Monte Christo.

Všechna tři díla zkrátil a převyprávěl Václav Dušek. První knihy po svém vydání sklidily obrovskou vlnu pozitivní i negativní kritiky. „Důležité pro nás je především to, aby lidé pochopili poslání této edice. Naším cílem je přivést hlavně děti a mladé lidi zpět ke knihám. Čísla prodejů zkrácených edic zatím ukazují, že naše snažení má smysl,“ uvedl ředitel obchodu Nakladatelství Fragment Ing. Pavel Nýč.

Důvodů, proč sáhnout po zkrácené verzi světových děl, může být více. Knihy se mohou například stát velmi dobrým pomocníkem studentům středních škol při přípravách na blížící se maturity. Přečtení jedné knihy zvládnou hravě při při dojíždění do školy.

„Do budoucna plánujeme vydat i další převyprávěná a zkrácená díla klasiků. Myslím, že můžu prozradit, že na podzim tohoto roku se bude jednat například o L. V. Tolstoje – Anna Karenina nebo Henryka Sienkiewicze – Quo vadis,“ sdělil Pavel Nýč.

V polovině března vyšla i převyprávěná a zkrácená verze Babičky pro děti od 7 let, kterou pro nakladatelství zpracoval Petr Prouza. Celá Edice první čtení s poučením se těší velké oblibě u dětí, rodičů i učitelů základních škol. Staré pověsti české dokonce patří dlouhodobě mezi bestsellery Nakladatelství Fragment.

Zdroj: Fragment


Přejít na komentáře (3)