Literární střípky (2)

novinky

18.01.2016 / paulhunter
Literární střípky (2)

Scénické čtení a diskuze o knize Podvolení francouzského autora Michela Houellebecqa proběhne 19. ledna v kavárně pražského kina Ponrepo. Hosty jsou překladatel Alan Beguivin, literární kritik Jan M. Heller, šéfredaktor Odeonu Jindřich Jůzl a majitel vydavatelství audioknih One Hot Book Martin Pilař.

Spisovatel detektivních románů James Patterson věnoval na obnovu dvou britských knihkupectví 10 tisíc liber. Knihkupectví byla v prosinci zničena povodněmi.

Současné romány jsou rozsahem delší než na konci dvacátého století. Průměrná délka knih v roce 2014 byla 407 stran, v roce 1999 jich bylo 320.

Rukopis 11. dílu série s Harrym Holem dopíše Jo Nesbø letos v létě. Nakladatelství Kniha Zlín jej plánuje vydat v březnu 2017.

Autorská práva na Deník Anny Frankové jsou stále předmětem sporu. Zatímco Anna Franková je již 70 let po smrti, některé součásti knihy prošly korekturou a úpravami, na které má práva její otec Otto Frank a žijící spisovatelka a překladatelka Mirjam Pressler. Naopak ve Spojených státech je toto dílo chráněno 95 let po prvním vydání.

K příležitosti výročí narození Josefa Čapka vyjde letos v březnu pokračování Pejska a kočičky. Autorem textu je divadelník Vlastimil Peška a autorem ilustrací scénograf Jaroslav Milfajt. Ke zvířecí dvojici přibude ještě nová postava zajíce.

Zdroj: facebook.com/ulita.agentura, knihazlin.cz, independent.co.uk, theguardian.com, novinky.cz

Komentáře (4)

Muma
27.01.2016

Další HH super, už se těším!

Nielada
19.01.2016

Moc jsem si oblíbila tuto rubriku. Je to zajímavé, nenáročné na čtení a čas, milé, pohodové a přitom plné informací, které my, uživatelé Databáze knih, prostě potřebujeme vědět:-)

M.S.
18.01.2016

Věděla jsem, že Nesbo chce v sérii HH pokračovat, ale že tak brzy... :) Každopádně se moc těším, snad to dopadne lépe než díl desátý. :))

majáček
18.01.2016

Děkuji za tyto střípky. Je to taky o přehledu v literatuře. Už se těším na další. :)