Literární soutěž nakladatelství Albatros láká začínající spisovatele i profesionály

novinky

20.10.2016 / Dan
Literární soutěž  nakladatelství Albatros láká začínající spisovatele i profesionály

A Databáze knih je partnerem!
Máte rádi knihy a sen napsat taky někdy nějakou? Jen motivace schází? Zkuste to s Literární soutěží nakladatelství Albatros. Je to prestižní a v současnosti již tradiční soutěž pro autory dětské literatury. Svým zaměření na tvorbu pro děti je v českém prostředí zcela ojedinělá. Smyslem soutěže je podpora českých autorů, kteří svým přispěním mohou obohatit svět dětských knih.

První ročník soutěže byl vyhlášen v roce 2009 u příležitosti 60. výročí vzniku nakladatelství. Albatros každoročně vyhlašuje téma, které by měl soutěžní rukopis splnit. V minulosti tak byla vyhlášena témata konkrétní jako moderní pohádka, dobrodružný příběh, detektivka pro děti, ale i obecná (Smích - základ života, Na světě je přece krásně).

Téma aktuálního 8. ročníku je Potkali se ve škole:
Děti jsou malé i velké, tlusté i tenké, černé i bílé, bohaté i chudé. Ale škola, ta je jen jedna. Škola je místo, kde začínají slibné kariéry a rodí se přátelství na celý život. Je to místo pro všechny, místo, které spojuje. Hledáme příběh ze školního prostředí, v němž se setkají různé povahy a životní zkušenosti, příběh, v němž čtenáři snadno poznají sebe, své spolužáky i učitele. Chceme číst vyprávění složené z nápisů vyškrábaných na školních lavicích, z veledůležitých psaníček potajmu posílaných po třídě i z hovorů vedených o přestávkách nahlas, v hodinách šeptem.

Vítěz literární soutěže bude vyhlášen u příležitosti předávání výročních cen Albatrosu, dostane finanční odměnu a příslib vydání svého rukopisu do roka a do dne. Nakladatelství Albatros pak navíc tradičně oslovuje i ty autory, jejichž dílo bylo pro porotu zajímavé, ale z nějakého důvodu nedosáhlo na první místo. Každoročně tak vydá přibližně dva další rukopisy, které se často zařadí na žebříček nejúspěšnějších knih. Mezi takové tituly patří i devítidílná série Ilky Pacovské Sedmý smysl.

Dosavadní vítězové literární soutěže Albatrosu:

2009 Eva Prchalová: Hromnice aneb Příběh tajemné stopařky
2010 Stanislava Reschová: Ježkovy voči a jiné pohádky
2011 Eva Papoušková: Kosprd a telecí
2012 Ilona Fišerová: Na orlích křídlech
2013 Dana Rusková: První velký případ
2014 Bohumil Matějovský: Čuňa, Zulu a Ferda
2015 Lucie Hlavinková: Projekt pes (ten můj)

Chcete své jméno vidět mezi těmi jejich? Bližší informace o podmínkách soutěže a o tom, jak se přihlásit najdete na stránkách Albatrosu.

Komentáře (2)

fayne
25.10.2016

Není pravda, uzávěrka je 31.října, ale času tedy moc není.

MarketV
25.10.2016

Jen škoda, že letošní uzávěrka byla do 30. září, takže si myslím, že tento článek je trochu pozdní.