Literární soutěž nakladatelství Albatros láká začínající spisovatele i profesionály

novinky

/ Dan
Literární soutěž  nakladatelství Albatros láká začínající spisovatele i profesionály

A Databáze knih je partnerem!
Máte rádi knihy a sen napsat taky někdy nějakou? Jen motivace schází? Zkuste to s Literární soutěží nakladatelství Albatros. Je to prestižní a v současnosti již tradiční soutěž pro autory dětské literatury. Svým zaměření na tvorbu pro děti je v českém prostředí zcela ojedinělá. Smyslem soutěže je podpora českých autorů, kteří svým přispěním mohou obohatit svět dětských knih.

První ročník soutěže byl vyhlášen v roce 2009 u příležitosti 60. výročí vzniku nakladatelství. Albatros každoročně vyhlašuje téma, které by měl soutěžní rukopis splnit. V minulosti tak byla vyhlášena témata konkrétní jako moderní pohádka, dobrodružný příběh, detektivka pro děti, ale i obecná (Smích - základ života, Na světě je přece krásně).

Téma aktuálního 8. ročníku je Potkali se ve škole:
Děti jsou malé i velké, tlusté i tenké, černé i bílé, bohaté i chudé. Ale škola, ta je jen jedna. Škola je místo, kde začínají slibné kariéry a rodí se přátelství na celý život. Je to místo pro všechny, místo, které spojuje. Hledáme příběh ze školního prostředí, v němž se setkají různé povahy a životní zkušenosti, příběh, v němž čtenáři snadno poznají sebe, své spolužáky i učitele. Chceme číst vyprávění složené z nápisů vyškrábaných na školních lavicích, z veledůležitých psaníček potajmu posílaných po třídě i z hovorů vedených o přestávkách nahlas, v hodinách šeptem.

Vítěz literární soutěže bude vyhlášen u příležitosti předávání výročních cen Albatrosu, dostane finanční odměnu a příslib vydání svého rukopisu do roka a do dne. Nakladatelství Albatros pak navíc tradičně oslovuje i ty autory, jejichž dílo bylo pro porotu zajímavé, ale z nějakého důvodu nedosáhlo na první místo. Každoročně tak vydá přibližně dva další rukopisy, které se často zařadí na žebříček nejúspěšnějších knih. Mezi takové tituly patří i devítidílná série Ilky Pacovské Sedmý smysl.

Dosavadní vítězové literární soutěže Albatrosu:

2009 Eva Prchalová: Hromnice aneb Příběh tajemné stopařky
2010 Stanislava Reschová: Ježkovy voči a jiné pohádky
2011 Eva Papoušková: Kosprd a telecí
2012 Ilona Fišerová: Na orlích křídlech
2013 Dana Rusková: První velký případ
2014 Bohumil Matějovský: Čuňa, Zulu a Ferda
2015 Lucie Hlavinková: Projekt pes (ten můj)

Chcete své jméno vidět mezi těmi jejich? Bližší informace o podmínkách soutěže a o tom, jak se přihlásit najdete na stránkách Albatrosu.


Přejít na komentáře (2)