Léto s knihou - vyhrajte knihy za 2 000 Kč

Léto s knihou - vyhrajte knihy za 2 000 Kč

Chcete vyhrát knihy dle vlastního výběru za 2 000 Kč?

V podstatě stačí, abyste natočili krátké video nebo udělali fotku, jak čtete knihu... :-)


Více se dozvíte ve videu níže nebo na www.letosknihou.cz

A vyhodnocení soutěže (v druhé části videa)

17. června, autor: Dan

Komentáře (53)

wee_n
22. srpna

Mně se teda moc "líbí" názor, že praví knihomolové jsou jenom ti, co nemají žádnou sociální síť. :D To jakože nejsme knihomolové, když sice čteme jak protržení, ale zároveň jsme na Facebooku, Instagramu, Twitteru, Tumbleru a podobných sítích? :D To je doufám jenom hloupý vtip. :)

eleryn
02. srpna

Super nápad na soutěž :-) Mám jen jednu otázku: je nějaké omezení, kolik může jeden člověk přidat fotek do soutěže? díky :-)

HoneyBunny
26. července

nemám Insta..... diskriminace :D

veronika5786
17. července

Blah... někdy si skoro začínám říkat, že si ten Insta opravdu pořídím :D :X

eLeR
12. července

IG mám, pokúsim sa :-)

Danielka_1999
09. července

A odkud si budeme moct knihy vybrat? Myslím tím knihkupectví..

Azizi
04. července

Bustedka: Dúfam, že to nebolo mierené sčasti aj na mňa, bola by som veľmi nerada, ak by môj príspevok vyznel ako sťažnosť, lebo to určite nemal. Naopak sa zo súťaže teším, DK propagujem tiež kde sa dá a výhody Instagramu sú určite nesporné :)

bilamyska: Ďakujem moc za odpoveď, kedysi som sa na to pýtala a bolo mi odpovedané, že to ide len cez smartphone. Ale teraz som ešte zisťovala a naozaj by to vraj po novom mohlo ísť aj ak si v prehliadači v PC nastavím, že používam smartphone (aj keď ho v skutočnosti nepoužívam), alebo niečo také. Ak by som sa náhodou predsa rozhodla do súťaže zapojiť, tak to skúsim takto :) Ale zatiaľ to radšej nechávam na ostatných a ako som už spomínala, teším sa na súťažné príspevky!

Janadvorackova: Ja som tiež chcela zostať pri tlačítkovom. Ale zhodou náhod, človek, ktorý mi pred pár rokmi predával počítač, mi povedal, že mi ho predá výhodnejšie, ak od neho odkúpim aj Lumiu 630 - Windows Phone. A ono tak nejak to bol jediný dotykový telefón, ktorý sa mi ja naozaj páčil. Tak som do toho šla. A síce je už pokazený, nepodporuje sťahovanie žiadnych aplikácií a tak, ale mne stačí a som s ním veľmi spokojná.

Inak to vnímam veľmi podobne a som rada, že ma už táto doba a všetky jej "vymoženosti" nezasahuje tak, ako asi väčšinu teenagerov.

Marylaa
02. července

Zrovna to houpací křeslo by se do té soutěže hodilo (teda jeho fotka :)

Janadvorackova
02. července

Jé, to je tu ale lidí, co nemá instagram a fb :). Já taky nemám a nehroutím se z toho.
A také nemám chytrý telefon, ale právě ten tlačítkový, jak tu někdo zmínil :). Věc mě nediskriminuje, ba naopak, nechává mě naprosto v klídku a pohodičce. Udělám si čajdu, sednu s knihou někam... na zadek (zrovna dumám nad nákupem houpacího křesla).
Vadí mi jenom to, když se najde třeba člověk, co na soc. sítích žije, nic jiného ho nezajímá, je úplně vypatlanej, nečte a očekává brzy vývoj aplikace, třeba i na správný postup vytření zadku. To považuji fakt za úpadek, ale hádám, že tady nehrozí.
Tak se mějte prima a kdo může, ať si knížky zaslouží -:))).

bilamyska
02. července

Super akce. Nizsi komentare jsem necetla. Ale pokud si nekdo stezoval na instagram v mobilu, a odpoved pro azizi: instagram funguje i pres pocitac. Velmi jednoduse. Nepouzivam ho tak casto, takze presny postup nevim, ale stavi googlit nahrani fotek na instagram z pc :)

Bustedka
30. června

Vážně si někdo stěžuje na to, že musí něco udělat pro takovou výhru?
Prosím zkuste se postavit i do opačné role. Soutěže, které dělají různé weby jsou hlavně cílené na marketingové účely, na to, aby se povědomí o značce rozšířilo i mezi ty, kteří danou firmu, produkt, web apod nevyužívají - ba dokonce ani neznají.
V dnešní době jsou proto veškeré soutěže na sociálních sítích - uživatel databáze nahraje soutěžní fotku, kterou uvidí další jeho sledující, kteří o databázi například nemají ani ponětí. Většinou jsou tyhle soutěže i někým sponzorované, v tomto případě netuším, ale všechno je to o marketingu, který musí být vidět :-)
Navíc rozdávat něco zadarmo - za nic? to se opravdu nedělá a je třeba se taky trochu snažit - pokud máte starý mobil, nebo odmítáte používat sociální sítě, to není argument pro stížnost, ale jen výmluva pro vás. Protože všechno jde, když se chce..
Logicky bych si pak totiž mohla stěžovat na to, že díky tomu, že nemám míry modelky se nikdy nestanu Miss, nebo kvůli své povaze, bych nedokázala jít do žádné televizní reality show a vyhrát miliony :-)
Prostě naopak - je třeba ocenit jakoukoliv snahu, to, že tahle stránka není mrtvá a že tomu Dan věnuje veškerý svůj čas a úsilí. Že se snaží přilákat na webovou stránku kohokoliv nového. Nic totiž není zadarmo :-)
Já sama soutěžit nehodlám, i když bych mohla. Zásadně totiž nesoutěžím, ale snažím se databázi na svém IG profilu propagovat aspoň trochu jinak. A dělám to proto, že chci tuhle stránku co nejvíc podpořit, protože bez ní bych byla ztracená :-)
tak buďte prosím pozitivní :-)

Azizi
28. června

To, že je súťaž na Instagrame, mi nevadí. A veľmi rada si pozriem súťažné príspevky :) Avšak ja si Instagram stiahnuť nemôžem a vlastne ani nechcem. Mám len starý Windows Phone, ktorý už dávno nepodporuje žiadne aplikácie. A naviac fotím výhradne foťákom. Alebo sa dá Instagram stiahnuť aj iba do PC a vkladať tam fotky len z normálneho fotoaparátu? Neviete niekto? :) V každom prípade ma to neláka. Predstava, ako teraz všetci všetko fotia na mobily a hneď to musia všetkým "zdieľať". Ale ani mi to nevadí, len to už našťastie ide tak nejak celé mimo mňa.

Na uloženie mojich najlepších fotiek (hlavne pre moju radosť) osobne používam Flickr, keďže tam nie je problém dávať fotografie výhradne z fotoaparátu.

MaDia
26. června

Táto súťaž sa zdá veľmi dobrá a rozhodne sa chystám zúčastniť. Preletela som si komentáre nižšie a úprimne som zostala veľmi prekvapená z toho, na čo sa ľudia dokážu sťažovať. Zúčastniť sa môže každý, kto chce, nie je to povinnosťou. Ak sa vám to zdá komplikované, či nevýhodné, neuskutočniteľné, tak sa nezúčastnite. Vždy existuje nejaká cesta. Úprimne si neviem predstaviť, že by boli na profiloch fotky. Tento web mám rada kvôli jeho jednoduchosti a vecnosti. Chodím tu, aby som si robila záznami o svojich prečítaných knihách, vyhľadávala nové, zúčastnila sa výzvy a nie preto, aby som si z toho spravila ďalšiu typickú sociálnu sieť, tých je už dosť inde. Rovnako by ste sa mohli sťažovať na to, že nie je čtenárska výzva pre vás, pretože vám nesadla žiadna téma. Hold nikdy sa nedá vyhovieť všetkým, vždy sa bude cítiť niekto ukrivdený. Myslím si, že toto je jednoduché a efektívne riešenie, ako usporiadať súťaž, či už pre ľudí alebo administrátora. Môžeme byť len šťastný, že nám dáva takúto možnosť a verím tomu, že v budúcnosti bude ešte veľa rôznych súťaží a všetci sa budú môcť minimálne jednej zúčastniť. (I keď po takýchto reakciách by aj mňa prešla chuť čokoľvek organizovať).

Falquar
24. června

Přinejmenším fb umí být i docela přínosný - našla jsem si tam pár skupin, které se točí kolem mých koníčků a kde mi lidi vždycky ochotně, rádi a do několika minut poradí, je-li třeba. Zveřejnění své fotky bych si pořádně rozmyslela, stejně jako sdílení osobních údajů, ale hej, každému jeho nebe. :) Díky DK za iniciativu a zajímavé akce, všem zúčastněným přeji mnoho zdaru. Mimochodem, víte, že i DK je sociální síť?

zbožňuju_knihy
23. června

Bohužel nejsem in a nemám fb ani instagram a tak přeji hodně štěstí uživatelům těchto sítí :-). Pěkný den

ropo
22. června

Knihy za 2000 to je sice lákavé, ale pro člověka, který nevede žádné soc. sítě (tedy až na Databázi knih), jako jsem já, je to k ničemu. Smůla.

Marylaa
21. června

Tak potom co jsem si tady přečetla to vysvětlení jak funguje instagram tak to si taky myslím, že je to diskriminační :)) Pro nás co fotíme foťákem a ne telefonem.
I když pokud bych dostala nějaký nápad, což se mi stává když vidím slovo "fotosoutěž" tak se možná překonám a budu nevěrná :( foťáku. Nebo spíš bych ten fotonápad realizovala i foťákem :))

Annicka
21. června

smisek05, jvetvicka: Kupříkladu já se opravdu necítím diskriminovaná tím, že soutěž je na Instagramu, když ho zrovna já nepoužívám. Chápu, že zorganizovat něco takového vyžaduje dost odborného úsilí a místo na serveru a je tedy lepší použít nějakou existující aplikaci. Mně fakt vadil jenom ten přístup, že "když vám jako přijdou 2 minuty hodně"... Chápu, že to asi byla trochu reakce na ty naštvané komentáře, ale prostě si myslím, že zrovna administrátor by se nad takovéhle věci měl trošku povznést.
Sledovací apkou jsem nemyslela, že vás sledují ostatní lidi na internetu. Spíš to, že jak se nedávno provalilo, stažená aplikace fb vám třeba "vyzunkla" z telefonu i telefonní seznam.

smisek05
21. června

Díky za soutěž a za celý web.
Nicméně, instagram nemám, jelikož nefotím, byť sociální sítě občas využívám. Necítím se ze soutěže vyloučen, protože jako soutěžící MUSÍM pro výhru něco udělat.
Sledovací aplikace, osobní údaje etc. hezky shrnul jvetvicka, vše je o nastavení.
Taky jsem pro, abych fotku nahrál zde do svého profilu a soutěžil jen v rámci sociální sítě Databáze knih... (to je paradox co? Nechci sociální (komunitní) sítě používat, ale databázi knih klidně :-/ ... )
Ale to znamená zvětšit prostor na servru na kterém web běží a to stojí peníze. Dále se musí vytvořit rozhraní pro nahrávání a zobrazení fotek. Samozřejmostí je k tomu potřeba hodnocení a komentáře. Potom je potřeba vytvořit něco co bude číst značky (#tagy) u fotek počet a průměrné hodnocení a všechno přehledně zobrazit, spočítat, zprůměrovat a kdo ví co ještě. A to stojí čas, energii a peníze.
Šikovný programátor to asi zvládne za jedno odpoledne, ale taky si to nechá zaplatit.
Takže je jednodušší použít hotovou službu, která řeší vše a je relativně zdarma. Nevím zda Daniel dělá vše sám nebo má tým programátorů, ale od začátku používání této služby jsem nezaplatil ani korunu. Ať tak nebo tak buďme rádi za web i za soutěže, které pro nás Databáze knih pořádá, ikdyž se někteří, z různých důvodů, nemůžeme soutěží zúčastnit.
Takže tak...

czfox
21. června

Ahoj zajímavé komentáře od všech, ty co nechtějí používat sítě, je to jejich věc, já třeba taky jeden FB zrušil a tenhle nový používám tak jednou za týden.
Nedalo mě to a navštívil jsem sociální sítě abych se podíval na nějaká čísla a musím říct celkem překvapivá čísla.

Takže na webu DK je registrováno ke dni 21.6.2018 - 223 591 uživatelů, což reálných a používaných účtů je dle mého polovina ale to by spíš věděl Dan, moje je to domněnka, nemám si to jak ověřit.

Na FB což je asi nejrozšířenější social. síť je 20 659 sledujících a 20 824 lidí kterým se to líbí.

Youtube - 983 odběratelů.
Instagram - 2054.
Twitter - 2371.

Takže ono to zase tak špatné nebude, a ano nejspíš to budou ti samí lidé ale to je fuk.

Jinak těm co mají dneska už běžný dotykáč, kolik z vás se asi muselo přihlásit k účtu Google? Čili plno z vás má sociální síť a nejspíš o tom ani neví. :)
Tak teď po celé Republice probíhá hromadné mazání telefonů do základního nastavení. :)
Ale vážně Díky Dane za soutěž a nejspíš se zůčastním, když už mám ten zapeklitý Instagram. :)

jvetvicka
21. června

UAAAA :) Ty komentáře číst, to je utrpení :) To, že vám dá někdo něco zadarmo, není v 99 % zadarmo, ale něco za to očekává. Většinou posílení své značky/brandu jako v tomto případě. Jedná se tedy o reklamu :)

Instagram funguje přes chytrý telefon, takže teď se ještě můžou ozvat majitelé starých tlačítkových telefonů :D

Pokud jdete na Instagram přes web, tak tam žádnou fotku nenahrajete, můžete si pouze prohlížet fotografie/likovat/psát komentáře. Na nahrání vlastní fotky musíte použít aplikaci v telefonu :)

Všichni, co mají paranoiu ze zveřejňování svých údajů, tak doufám, že na své schránce/zvonku nemají jméno a příjmení, protože by si je mohl kolemjdoucí přečíst :)

Údaje, které jsou na Instagramu veřejné jsou (pozor, teď to přijde):
- přezdívka :D
+ samozřejmě fotky, které tam nahrajete :)

Pokud si dáváte fotky knih, třeba s rukama, nebo ozdobama kolem nich, tak vám ani nikdo nebude očumovat váš obličej (doufám, že po ulici chodíte přinejmenším s burkou :D

Další údaje v profilu ( pokud vyplníte, uvidí je ostatní)
- Jméno (jako správný autor používám pseudonym)
- web (není nutné)
- bio info (není nutné)
- vlastní foto (není nutné, klidně si tam dejte foto psa :D

Soukromé informace (nejsou vidět veřejně)
- email (pro registraci, zaslání zapomenutého hesla apod.)
- telefon (nepřekvapivě, protože aplikace je svázána s telefonem)
- pohlaví (můžete i nevyplnit :)

Chápu, že existují lidé, kteří nechtějí ztrácet čas vysedáváním na sociálních sítích, ale je potřeba si uvědomit, že náhodný kolemjdoucí toho o vás zjistí více v reálu, než náhodný kolemjdoucí na Internetu :) Přistupujte ke svým osobním údajům zodpovědně, ale proboha, zase se z toho nepo....te :)

Všem přeji hezké léto s knihou :)

Marylaa
21. června

Instagram teoretický mám, ale protože jsem po zaregistrováni se na něm zjistila, že nechápu jak to funguje, tak jako bych neměla. No, možná se díky této soutěží pokusím to pochopit :)

MarketV
21. června

Přála bych si více spisovatelských soutěží (článek na určité téma, recenze...). Neříkám, že dělat fotky s knihou je špatné, jen by mi víc sedělo něco jiného, tak třeba inspirace pro příště =)

darbujan8924
20. června

Naprosto souhlasím s Atanone. Dávám palec nahoru ;)

ivzu77
20. června

Děkuji za soutěž na Instagramu, je to jediná veřejná síť, kterou tedy já mám.
Už se jdu zapojit.

Jara 56
20. června

souhlas s Atanone a jinými nemám Instagram a nemámFB a nebudu zakládat, ale děkuji za Tvoji aktivitu a za péči o web.

Atanone
20. června

Bohužel..Instagram nemám a FB jsem konečně úspěšně zrušila. Toto zjevně není soutěž pro knihomoly. Než lítat kolem videa,raději si někam zalezu s knihou, sice ne zadarmo,ale dle vlastního výběru ..Takže vlastně už jsem dosáhla 50% úspěšnosti?

Hope80
20. června

Škoda, nemám instagram a kvůli soutěži ho zakládat nebudu. Škoda škoda, že to nejde jinak :-( protože jsem šílenec do knížek.. nedá se nic dělat :-)

adnov
20. června

mám FB, ale jen proto abych se občas podívala co se děje u známých. Nerada zveřejnuji cokoli. Instagram nemam. Sice se mi nelíbí, že je spousta soutěží přes sociální sítě, ale rozčilovat se kvuli tomu nebudu, ale ani si zakládat účet.
Těžko říct, zda v "populaci" čtenářů je více introvertů a těch, kteří prostě nechtějí být vidět.

ddkk
20. června

Nemám ani instagram ani FB, vlastně prostě vůbec neexistuju na sociálních sítích....a docela mě překvapilo a potěšilo, že asi nejsem úplně mimo, když čtu, kolik nás je...soutěžit nemusím a za diskriminační to nepovažuju, jsou to prostě pravidla a basta - snad jindy, jinak a jinde. Všem soutěžícím hodně štěstí :-)