Legendární historické detektivky s bratrem Cadfaelem se vrací!
novinky
PR článek, 06.05.2019
Každý žánr má své legendy: epická fantasy Tolkienova Pána prstenů, detektivní příběhy „drsné školy“ Chandlerova Phila Marlowa, antiutopie zase Orwellovo 1984. Nejinak je tomu i v případě historických detektivek, kterým vládne Ellis Peters a její bratr Cadfael.
Bratr Cadfael je benediktinský mnich z opatství Shrewsbury, jehož případy se odehrávají na počátku dvanáctého století, kdy Anglií otřásá občanská válka mezi příznivci Štěpána III.
z Blois a jeho sestřenice Matyldy. Cadfael, původem Velšan, ale není žádný nudný patron, který se skrývá za klášterními zdmi, naopak je to životem protřelý světoběžník…
Ve svém prvním případu – Zázraku svaté Winifredy – se přidá k výpravě svých spolubratří, kteří se rozhodli pro klášter získat ostatky jmenované světice. Ty se nacházejí v zapadlé vesničce ve velšských horách, kde se však situace zkomplikuje: dojde k vraždě místního velmože a je na Cadfaelovi, aby odhalil pachatele…
Série historických detektivek s bratrem Cadfaelem (podle níž byl také natočený úspěšný televizní seriál) se právem stala po celém světě legendou. Ellis Peters zručně načrtává středověké reálie, umě splétá zapeklité případy a přitom píše s gustem rozené vypravěčky. O tom se čeští čtenáři budou moci přesvědčit i v dalších dvou románech (Jeden mrtvý navíc, Mnišská kápě), které Mystery Press chystá k vydání.
Legendární historickou detektivku Zázrak svaté Winifredy si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/zazrak-svate-winifredy/.

KDYŽ JE CENA ZA HŘÍCH PŘÍLIŠ VYSOKÁ… Píše se rok 1137 a převor benediktinského kláštera v Shrewsbury se pro opatství rozhodne získat ostatky svaté Winifredy, které spočívají v Gwytherinu, odlehlé vesničce ve velšských horách. K výpra...více
Komentáře (9)

SBH, já neříkám, že není. Jen, že příběh se neodehrává v době secese, tedy v době, kdy ji Alfons Mucha stvořil...

Nezpochybňuji, že gotika byla barevná, ani si nemyslím, že bychom dnes mnozí nevěděli. Přesto, na tom bílém podkladě, mi přijde kresba hodně křiklavá. Kdyby bývalo zůstalo jen u oblouku a barevné vitráže...ale ta vystupující postava je jak ze Slovanské epopeje vypadlá, nemohu si pomoci...

Obálka se mi zdá překrásná. Nějak jsem v tom gotickém oblouku a stylizovaných vitrážích Obecní dům opravdu nezahlédla. Ona gotika byla barevná a hravá, což se dnes moc neví. Mocker nás všechny uvedl v omyl svými strohými rekonstrukcemi.
Ale hlavní je, že opravdu zaujme :-).

No a vidíte, dámy, mně ihned naskočila scéna z konce příběhu, ta v kapli, jak bylo nejspíš zamýšleno. Mistr Mucha mi na mysl vůbec nepřišel... Mám taky vydání z MF, ale přemýšlela jsem o tom, že si tyhle nové obálky vytisknu a vložím je do knížek jako záložky. Mně se líbí.

siena - a co když to vydání třeba dotuje nějaká Nadace Alfonse Muchy a secesní obálka na středověkém příběhu je pouze - dnes tak běžný - product placement? Třeba vydavatel jde s dobou, a - správně - sází na to, že obrázky - hlavně hodně veliké a hodně, hodně barevné - táhnou. A co táhne, to sype ...
A že někteří zpátečníci si myslí, že bratr Cadfel a art deco se k sobě nehodí?
Já to sice nebudu, ale jistě by se tady našla čtenářka, která by dovedla vysvětlit, že z takových nepodstatných detailů si nemáš dělat hlavu a nešířit ten negativismus.

Tohle si paní Edith Pargeterová, bratr Cadfael, nakonec ani svatá Winifreda, opravdu nezasloužili. Vzpomněla jsem si na zde, již skončené, soutěže obálek. Tuto bych z fleku nanominovala do hrůzy století! Autor obálky a ilustrátor by si také mohli alespoň přečíst anotaci ke knize. Nevím, ale při čtení příběhu z 12. století, mi nenaskočí před očima "Obecní dům"...
Jsem moc ráda, že mám doma vydání Mladé fronty.
Další novinky:
- Předobjednejte si Čtenářský diář 2023 (+ ukázky)
- 10 nejprodávanějších knih (30. týden)
- Ve dne studuje, po večerech plánuje vraždu
- Bouřlivá doba, Mysli na mě a další knižní novinky (32. týden)
- Vychází novinka od autora bestselleru Osm hor