Ledový dech: Premiéra šestého dílu série Cizinka

novinky

/ Dan
Ledový dech: Premiéra šestého dílu série Cizinka

Od chvíle kdy jsme se s Cizinkou do hlubin času vydali poprvé, uběhlo hodně vody. Na tisících stran se vyvíjel příběh, pozadí i postavy. Měnily se však i překážky, které hlavní hrdinové museli překonat. Vždyť kdo by si nepamatoval Black Jacka Randalla nebo Geillis Duncanovou? Jamie a Claire si poradili s válkou i spiknutím, několikrát utekli ze spárů samotné smrti, jejich vytrvalý dlouholetý nepřítel však jako by jen vyčkával na poslední úder.

Čas Jamieho a Claire pronásledoval na každém kroku. Podle tikání hodinových ručiček a hlavně novinového výstřižku předpovídajícího jejich smrt, jim už mnoho času nezbývá. Jeden by si mohl myslet, že svoje zbývající roky snad prožijí v klidu rodinného krbu. To by ale nesmělo být Americké revoluce, nevyrovnaných účtů a událostí, které se jim jejich pokojné žití snaží za každou cenu překazit. Čekání je u konce, šestý díl s názvem Ledový dech je tady a spolu s ním i další osudy našich oblíbených postav!

Říká se, že krev není voda. To platí i pro knižní sérii Cizinka a pro Ledový dech dvojnásob. Aby Jamie a Claire udrželi sebe a svou rodinu v bezpečí, musí si sáhnout na dno svých možností. Tím spíš, že boj nebude pouze fyzický, ale i duševní.

Není vhodnějšího času k rozjímání než v předvečer vlastní smrti. Ohledně událostí ze zmiňovaného novinového výstřižku nás Diana Gabaldon napíná už od Bubnů podzimu, ono zmiňované datum jako by se však stále vzdalovalo. Pokud byste rádi věděli, zda se v tomto díle konečně dobereme k osudnému datu – ano, tentokrát už opravdu ano. Jak se situace vyvrbí, si ale budete muset přečíst už sami.

Ledový dech obsahuje všechno, co máme na Cizince rádi – historicky bohaté pozadí, akci, napětí i povznesený humor Diany Gabaldon. Nadšeně jásat mohou obzvláště ti, co se na nový díl třásli už od chvíle, kdy zaklapli první vydání Hořícího kříže, Ledový dech totiž vychází v češtině úplně poprvé. Zklamaní ale nemusí být ani noví čtenáři se zálibou v historii a romancích, protože jak tvrdí sama Diana Gabaldon, každá kniha ze série Cizinka je samostatný román.

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Ledový dech. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 7. 5. 2019 odpověď na následující otázku: Který z dosud vydaných dílů série Cizinka má nejvíce stran? Nápovědu najdete na webu KnihyDobrovsky.cz. Nezapomeňte uvést svou adresu a do předmětu LEDOVÝ DECH.


Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Je rok 1772 a v předvečer americké revoluce již vypukla řada povstání. Mrtví muži leží v ulicích Bostonu a v lesích Severní Karolíny hoří srub. V nastalém chaosu vyzývá guvernér Jamieho Frasera, aby sjednotil zámořské kolonie... více

Přejít na komentáře