Kyberfantastický sci-fi román Datapoušť uspěl na Startovači

novinky

PR článek,
Kyberfantastický sci-fi román Datapoušť uspěl na Startovači

Do konce kampaně zbývá ještě pár dní, ale už teď je jasné, že fantaskní svět datových principů a epický příběh pro náročné – Datapoušť – vyjde v hardcover limitované edici s ilustracemi Vojtěcha Vaňka (Paperash Studio, Dark Train).

Datapoušť je svébytný svět někde mezi čísly, matematickými principy a touhou o přežití, ve kterém jsou hodnotou informace a příběhy. 'Člověk' je tam termín neznámý. Datapoušť zaniká, ztrácí barvy a jedinci v ní přichází o svůj alokovaný výpočetní čas. Datasín, bytost s předdefinovanou funkcí, procitá do neznáma a postupně odhaluje tajemství zániku datapouště, původu cizinců ve skafandrech a sobě samém. Poznává Corru – vůdkyni karavany, jejíž podstata není Datapoušti vlastní. Datasín pomáhá karavaně putovat napříč nespojitým prostorem písku, dat a přes řadu souvisejících překážek až ke zdánlivému bezpečí. Kdo zničil datapoušť?

Ukázku z knihy, o vzniku příběhu a další informace o Datapoušti najdete na portálu Startovač.

Román rozpracovává aspekty překvapivě lidské a na prknech velkého dobrodružství o záchraně světa, někde mezi tištěnými spoji a datovými bloky, navazují hrdinové a hrdinky knihy neočekávaná přátelství.“Co může na první pohled a počtení působit jako klasická povídková fikce, kterých jsou pulty obchodů přeplněné, je ve skutečnosti hloubavý román s celou řadou rovin a naprosto fantastickou atmosférou i postavami.” Petr Poláček, Level, Games.cz

Získat kyberfantastický román Datapoušť můžete ještě pár dní. Kampaň končí v úterý 29. srpna 2017.

O autorovi
Zdeněk Záhora je člověk (1988) sestavený z touhy tvořit a tkát příběhy (Po lidech a strojích, Zelená kniha s bílým kruhem, Datapoušť), muzicírovat s šikovnějšími muzikanty, než je on sám (Edain), rozvíjet své okolí (Masarykova univerzita, herní průmysl, herní studia, gamedesign) a z velké porce kávy. Datapoušť je autorovou třetí dokončenou knihou, která vychází v bohatě ilustrované edici limitované na konci října 2017.


Přejít na komentáře (6)