Kyberfantastický sci-fi román Datapoušť uspěl na Startovači

novinky

PR článek, 22.08.2017
Kyberfantastický sci-fi román Datapoušť uspěl na Startovači

Do konce kampaně zbývá ještě pár dní, ale už teď je jasné, že fantaskní svět datových principů a epický příběh pro náročné – Datapoušť – vyjde v hardcover limitované edici s ilustracemi Vojtěcha Vaňka (Paperash Studio, Dark Train).

Datapoušť je svébytný svět někde mezi čísly, matematickými principy a touhou o přežití, ve kterém jsou hodnotou informace a příběhy. 'Člověk' je tam termín neznámý. Datapoušť zaniká, ztrácí barvy a jedinci v ní přichází o svůj alokovaný výpočetní čas. Datasín, bytost s předdefinovanou funkcí, procitá do neznáma a postupně odhaluje tajemství zániku datapouště, původu cizinců ve skafandrech a sobě samém. Poznává Corru – vůdkyni karavany, jejíž podstata není Datapoušti vlastní. Datasín pomáhá karavaně putovat napříč nespojitým prostorem písku, dat a přes řadu souvisejících překážek až ke zdánlivému bezpečí. Kdo zničil datapoušť?

Ukázku z knihy, o vzniku příběhu a další informace o Datapoušti najdete na portálu Startovač.

Román rozpracovává aspekty překvapivě lidské a na prknech velkého dobrodružství o záchraně světa, někde mezi tištěnými spoji a datovými bloky, navazují hrdinové a hrdinky knihy neočekávaná přátelství.“Co může na první pohled a počtení působit jako klasická povídková fikce, kterých jsou pulty obchodů přeplněné, je ve skutečnosti hloubavý román s celou řadou rovin a naprosto fantastickou atmosférou i postavami.” Petr Poláček, Level, Games.cz

Získat kyberfantastický román Datapoušť můžete ještě pár dní. Kampaň končí v úterý 29. srpna 2017.

O autorovi
Zdeněk Záhora je člověk (1988) sestavený z touhy tvořit a tkát příběhy (Po lidech a strojích, Zelená kniha s bílým kruhem, Datapoušť), muzicírovat s šikovnějšími muzikanty, než je on sám (Edain), rozvíjet své okolí (Masarykova univerzita, herní průmysl, herní studia, gamedesign) a z velké porce kávy. Datapoušť je autorovou třetí dokončenou knihou, která vychází v bohatě ilustrované edici limitované na konci října 2017.

Komentáře (6)

pobijecmuch
29.08.2017

Sice jsem se z článku dozvěděl o žánru prezentované knihy, ale ostatní údaje jsem nenašel. Např. předpokládaný den vydání, název vydavatele, kolik má kniha stran, vazba knihy a hlavně ISBN. O knize je na netu velice málo informací a prodejci tuto knihu prodávat asi nebudou. Výsledný efekt je tedy takový, že pomalu se ani nedá zařadit do naší DK, protože ji chybí spousta údajů. Je to možná škoda, na druhou stranu velká reklama knihám vždy uškodí.
O jménu Zdeněk Záhora slyším poprvé.

Gurus
25.08.2017

vidím to stjeně :-)..navíc by měla přijit do mých narozenin :-) takže sem si koupil dárek :-D

Knihomol22
25.08.2017

Sice na sci-fi moc nejsem, ale po přečtení úryvků z knihy, jsem byl byl mile nadšen. Také se mi líbí, když si jde člověk za svým cílem, a proto autora rád podpořím v jeho projektu, který jak je vidět, má skvěle propracovaný.
Až knihu dočtu, určitě napíšu komentář ke knize.

Taklamakan
24.08.2017

Třeba to nakonec bude dobré. Rád se nechám příjemně překvapit.

Gurus
24.08.2017

no já jsem to podpořil :-) uvidíme..

Taklamakan
23.08.2017

Jen jsem chtěl říct, že člověk, který o sobě na prahu třicítky napíše dětinsky a pseudopoeticky, že je "sestavený z touhy tvořit a tkát příběhy... a z velké porce kávy," ve mně zrovna moc důvěry ve svůj literární talent nevzbuzuje.