„Kvůli knihám jako tahle, miluju čtení.“

novinky

PR článek, 11.01.2018
„Kvůli knihám jako tahle, miluju čtení.“

Kultovní román Stín větru od španělského autora Carlose Ruize Zafóna se k nesmírné radosti čtenářů dočkal nového vydání. Nakladatelství Knižní klub plánuje postupně vydat všechny knihy tohoto spisovatele včetně očekávaného Labyrintu duchů.

Už při čtení komentářů na Databázi knih je jasné, že tyhle knihy jsou zcela výjimečné:

„Nic podobného jste nikdy nečetli a možná už ani číst nebudete.“

„Geniálně napsané.“

„Teprve při čtení této knihy člověk chápe, co to je mít požitek z knihy.“


Stín větru čtenáře zavane do magické Barcelony poloviny 20. století, kde se protínají osudy zchudlých rozmařilců, ambiciózních umělců i pilných zlodějíčků. Mozaika lidských osudů je pestřejší než barvy španělského ovoce a žánrově kniha chvíli připomíná historický román, o chvíli později fantasy a o pár stránek dál téměř španělskou telenovelu.

Některé postavy si okamžitě zamilujete, další budete od prvního setkání nenávidět a k dalším si budete cestu hledat postupně – jak tomu bývá i ve skutečném životě. Nicméně celá tahle zdánlivě nesourodá směsice se bezvadně doplňuje a vše do sebe zapadá jako puzzle, takže těmi více než 500 stránkami profičíte rychleji jak vichřice…

Kromě Stínu větru letos Knižní klub vydá ještě volná pokračování Andělská hra a Nebeský vězeň a na příští rok očekávanou novinku Labyrint duchů.
Nechte se unést Stínem větru a uvidíte, že se vám z kouzelné Barcelony nebude chtít vrátit zpátky do skutečného života!Stín větruStín větruCarlos Ruiz Zafón

Stín větru, literární thriller s prvky historického, gotického i detektivního románu, se stal kultovním knižním fenoménem a celosvětovým bestsellerem vydaným ve 45 zemích. Carlos Ruiz Zafón v něm poprvé uvedl čtenáře do magického světa Pohř...více

Komentáře (8)

felia
27.01.2018

Velice dobrá kniha, ale znám stovky knih, které se mi líbily víc.

Corso
19.01.2018

ja mam s touto knihou dva rozlicne zazitky. Ked som to prvy raz cital, tak 10 rokov dozadu, bol som nadseny. A po rokoch som si ju chcel dat znova ze overena kvalita, uzijem si to, voobec ma to tak nebavilo, a naozaj som ju po 100 stranach odlozil. Asi aj podla toho v akej nalade to clovek cita. Ale je skvela, to si pamatam :)

Verča.M.
14.01.2018

Je to jedna z nejlépe napsaných knih. Užasná dějová zápletka a autor dokáže i z obyčejné nudné situace udělat něco ohromného.

intelektuálka
13.01.2018

Tohle asi bude stát za přečtení.

encyklopedie
13.01.2018

...tohle si podám, ale jako audioknihu ...........

piquillio
12.01.2018

Opravdu skvělá kniha. Jen škoda, že nové vydání má na té krásné fotografii tu nemožnou zlatou medaily. Nicméně jeden z mála skutečných bestsellerů v této ediční řadě.

ales1191
12.01.2018

je to opravdu tak chytlave? :)

zuzana2599
11.01.2018

Vypadá to, že asi této knižní lahůdce znovu neodolám. Knižní klub vydává perfektní knihy, už se těším se do Barcelony :-)