KŘEST: Vychází přepracovaný román Emila Hakla "Intimní schránka Sabriny Black" - FINAL CUT

novinky

22.11.2010 / paulhunter
KŘEST: Vychází přepracovaný román Emila Hakla "Intimní schránka Sabriny Black" - FINAL CUT

Knihkupectví Seidl a nakladatelství Argo Vás srdečně zvou na křest knihy Emila Hakla INTIMNÍ SCHRÁNKA SABRINY B. – FINAL CUT, který se koná 2.12.2010 od 17,30 v Knihkupectví Seidl, Štěpánská 26, Praha 1.

Půjde o autorský přepis již v devadesátých letech vydaného románu s názvem Intimní schránka Sabriny B. – FINAL CUT

Emil Hakl k této knize říká: Sabrina byla můj první román. Psal jsem ho v zajetí dojmu, že se musí fabulovat, aby to byla ta správná literatura. Dnes to vidím tak, že je pro mě zajímavější vrátit dobu a lidi do jejich původních souvislostí. A tak jsem původní text přemontoval a přepsal podle toho, jak si popsané události pamatuji. Jinými slovy, pokusil jsem se vyházet z románu zbytečnou veteš. Zda to bylo k něčemu dobré či ne, je na čtenáři...

Román se odehrává v polovině 90. let minulého století, v době, kdy v Čechách obyčejní lidé zkoušeli rozjíždět podnikání. Původně vyšel v roce 2002. Nyní se dostává čtenáři do ruky ve značně přepracované, doplněné a zhutněné podobě.

Text byl převzat z webu nakl. Argo

Komentáře (1)

Adrianam
09.01.2011

Sabrina byla geniální, nebylo třeba ji jakkoliv měnit, natož zkracovat. Verze "Final cut" není špatná, ale oproti originálu je taková okleštěná, suchá, neúplná. Škoda. Myslím, že se Emil Hakl mohl věnovat něčemu užitečnějšímu, než překopáváním něčeho, co se mu kdysi fakt povedlo.