Knižní odysea: Cesta knižním vesmírem za 180 knihami

novinky

PR článek, 06.03.2018
Knižní odysea: Cesta knižním vesmírem za 180 knihami

Je tu březen, měsíc knihy a s ním i spousta akcí a projektů pro všechny, kdo knihy a čtení milují. S novou knižní hrou přišlo letos knihkupectví Martinus.cz, které knihomoly a knihomolky v březnu v uplynulých letech těšilo Knižní šifrou či hrou Knižní dilema. Letošní hra pro měsíc knihy se jmenuje Knižní odysea a láká na cestu knižním vesmírem. Na jejím konci na jednoho šťastlivce či šťastlivkyni čeká hromada knih, čítající až 180 kousků. 

Na hře se tentokrát kromě Martinusáků podílela i celá řada osobností od Jirky Krále přes Radku Třeštíkovou po Erika Taberyho. Celá hra je československá, takže se v ní knihomolové a knihomolky z Česka setkají i se slovenskými osobnostmi a naopak. Spisovatelky, herci a další zajímaví lidé zašifrovali tentokrát knihy nikoli do obrazu, jako tomu bylo u Knižní šifry, ale do pantomimy, slovního popisu nebo do kreslení. Každý den se v knižním vesmírů Knižní odysey objeví nová planetka a s ní i úkol. Celkem se tak každý, kdo se chce ucházet o pořádnou hromadu knih, musí vypořádat se třiceti úkoly.S novou hrou knihkupectví přineslo i nového hrdinu - Knihonauta. Tahle postavička láká k prozkoumávání nových knižních světů, pomáhá hráčům a hráčkám v průběhu hry a stejně jako celý knižní vesmír Knižní odysey určitě potěší především ty, kdo mají rádi sci-fi či fantasy. Planetky jsou totiž stylizované právě do podoby literárních říší a postav těchto žánrů, později se ale knihomolové a knihomolky dočkají i narážek na krimi či klasiku. 

Pokud vás tedy zajímá, jak válí cestovatel Ladislav Zibura pantomimu, jak se ilustrátorka Léna Brauner poprala s knižní ilustrací takřka bez přípravy nebo jaké knihy ukryla do slovních přesmyček Radka Třeštíková, sledujte Knižní odyseu. Jako všechny hry z dílny Martinusu vás i tahle jistě jen tak mimochodem naláká ke čtení knih, které vás zatím míjely, a třeba jich navíc pár vyhrajete. Tak poleťte - do nekonečna a ještě dál!

Komentáře (12)

MadamC
11.03.2018

Knižní odysea je podle mého názoru skvělá! Martinus se snaží a je to vidět. Takový přístup se jen tak nevidí. Jinak já si každý den vyluštím jednu planetku a zatím mám všechny. Některé jsou těžší, ale většina z knih je známá. Takže to pořád ještě docela jde :). Samozřejmě, že bez googlu a databáze knih by to nešlo ;). Nejhorší je pro mě kreslení.

Rikinko
09.03.2018

Ku dnešnému dňu uhádnuté všetky. To hlavne vďaka stránke DATABAZEKNIH. Som rád, že som túto stránku pred pár rokmi objavil. Veľmi človeku pomôže vo výbere diela, ktoré chce čítať a hlavne aj názory čitateľov. Vďaka vám všetkým. Ako odmenu ak budete mať niekto problém s uhádnutím diela, rad napoviem.

Pozde
07.03.2018

Tak slovní relativně v pohodě, pantomima zatím jedna a ostatní nevím ;).

Katefite
07.03.2018

Já jsem hrála i knižní šifru a obojí mě moc baví. Musím říct že je tohle o něco těžší, ale pokud si nevíte rady podívejte se na fb stránky knižní šifra kde Vám rádi lidi poradí ;)

Alma-Nacida
07.03.2018

Mám dotaz, zda je tu někdo, kdo uhodl víc než jednu nápovědu pantomimou. Já teda tápu... :-(

delatrix
07.03.2018

Do soutěže jsem se o víkendu přihlásila, ale ty nápovědy jsou tedy opravdu k ničemu. Žádnou knihu jsem dosud neuhodla. Už nejspíš nebudu ani pokračovat v typování.

azertaaz
06.03.2018

Teda, jednoduché to rozhodně není. Pamtomima je snad za trest, popisy jsou fajn, jen kdybych znala víc názvů knih. Ale jinak super, alespoň to zkusím sama, opisovat nemá cenu, když si knihy stejně kupovat nechci.

Alma-Nacida
06.03.2018

Do třetice. :-D Myslím, že je poněkud nešikovné nechat soutěžící bádat, jak knihy zadávat. Kdo by ztrácel nervy (jako teď já), tak zadejte první knihu, klikněte na potvrdit a je-li správně, zadejte druhou, potvrdit, atd. :-D

1