Knižní odysea: Cesta knižním vesmírem za 180 knihami

novinky

PR článek,
Knižní odysea: Cesta knižním vesmírem za 180 knihami

Je tu březen, měsíc knihy a s ním i spousta akcí a projektů pro všechny, kdo knihy a čtení milují. S novou knižní hrou přišlo letos knihkupectví Martinus.cz, které knihomoly a knihomolky v březnu v uplynulých letech těšilo Knižní šifrou či hrou Knižní dilema. Letošní hra pro měsíc knihy se jmenuje Knižní odysea a láká na cestu knižním vesmírem. Na jejím konci na jednoho šťastlivce či šťastlivkyni čeká hromada knih, čítající až 180 kousků. 

Na hře se tentokrát kromě Martinusáků podílela i celá řada osobností od Jirky Krále přes Radku Třeštíkovou po Erika Taberyho. Celá hra je československá, takže se v ní knihomolové a knihomolky z Česka setkají i se slovenskými osobnostmi a naopak. Spisovatelky, herci a další zajímaví lidé zašifrovali tentokrát knihy nikoli do obrazu, jako tomu bylo u Knižní šifry, ale do pantomimy, slovního popisu nebo do kreslení. Každý den se v knižním vesmírů Knižní odysey objeví nová planetka a s ní i úkol. Celkem se tak každý, kdo se chce ucházet o pořádnou hromadu knih, musí vypořádat se třiceti úkoly.S novou hrou knihkupectví přineslo i nového hrdinu - Knihonauta. Tahle postavička láká k prozkoumávání nových knižních světů, pomáhá hráčům a hráčkám v průběhu hry a stejně jako celý knižní vesmír Knižní odysey určitě potěší především ty, kdo mají rádi sci-fi či fantasy. Planetky jsou totiž stylizované právě do podoby literárních říší a postav těchto žánrů, později se ale knihomolové a knihomolky dočkají i narážek na krimi či klasiku. 

Pokud vás tedy zajímá, jak válí cestovatel Ladislav Zibura pantomimu, jak se ilustrátorka Léna Brauner poprala s knižní ilustrací takřka bez přípravy nebo jaké knihy ukryla do slovních přesmyček Radka Třeštíková, sledujte Knižní odyseu. Jako všechny hry z dílny Martinusu vás i tahle jistě jen tak mimochodem naláká ke čtení knih, které vás zatím míjely, a třeba jich navíc pár vyhrajete. Tak poleťte - do nekonečna a ještě dál!


Přejít na komentáře (12)