Knižní novinky do konce roku 2011

novinky

/ paulhunter
Knižní novinky do konce roku 2011

Ediční plány jsou již téměř prázdné pro zbývající dny prosince roku 2011, a proto Vám přinášíme poslední přehled knižních titulů v letošním roce. I tak se ještě objeví plno zajímavých titulů, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti.

Literární biografie jako křižovatka žánrů - Stephen Hardy, Martina Horáková, Michael Matthew Kaylor, Kateřina Prajznerová (nakl. Host)
Antologie představuje výběr textů z oblasti alternativní (auto)biografie v anglicky psaných literaturách. Texty pokrývají časové období od osmnáctého století do současnosti i geografickou rozmanitost (Spojené státy americké, Kanada, Británie, Austrálie). Naznačují formální i tematickou pestrost tvorby, která vědomě a sebereflektivně překračuje rozdíly mezi beletrií a literaturou faktu. Ukázky z angličtiny přeložili studenti překladatelského semináře na Katedře anglistiky a amerikanistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.

Vyjde jako brožovaná, 400 stran

Zákonné bezpráví: Židé v Protektorátu Čechy a Morava - Helena Petrův (nakl. Auditorium)
Židé v Protektorátu Čechy a Morava. Jejich persekuce, právní předpisy omezující práva Židů, realizace těchto předpisů.

Indická nevěsta - Karin Fossumová (nakl. Host)
Nor Gunder Lomann nemá štěstí. Během krátké doby prožívá euforii i pád z výšin do nejhlubší propasti zoufalství a bolesti. Rozhodne se odjet do Indie, aby si našel ženu. Potká tam Poonu, ženu svých snů, se kterou se záhy ožení. Vrátí se do své malé norské vesničky jménem Elvestad a čeká na příjezd novomanželky. V den, kdy má Poona přiletět, se však Gunderova sestra vážně zraní při autonehodě. Gunder musí do nemocnice a nestihne Poonu vyzvednout na letišti. Novomanželé se už nesetkají. Poona je nalezena mrtvá necelou míli od Gunderova domu. Kdo v poklidném Elvestadu mohl spáchat tak odporný čin?
Konrad Sejer je poněkud nesmělý komisař. Existuje jen málo důkazů, které by ho mohly dovést k pachateli. Tuší, že zlo se může skrývat i v těch na pohled nejnevinnějších osobách. Řada podezřelých se stále rozšiřuje, až nakonec společně rozehrávají partii, která dává vyniknout všem přednostem tvorby Karin Fossumové — svěží styl a napínavý děj.
"Neodolatelný a čtivý román, něco jako severský případ Sherlocka Holmese. Postavy jako z Bergmana a krev jako z Tarantina.", Entertainment Weekly


Vyjde jako vázaná, 260 stran

Morek - Robert Reed (nakl. Laser-books)
Galaktická loď větší než planetární světy, obydlená rozmanitou společností mimozemských ras, tajemné plavidlo staré miliony let, ovládané téměř nesmrtelnou lidskou posádkou, která ji objevila prázdnou na okraji galaxie. V samém středu se nachází celá planeta...
Planeta, při jejímž průzkumu snad bude odhaleno tajemství původu Lodi. Ovšem tato naděje se střetne s krutou realitou, když se posádka lodi dostane na povrch a objeví svět připomínající peklo. Jejich přítomnost navíc pravděpodobně spustí rozsáhlé a nevysvětlitelné změny, jež mohou ohrozit samotnou existenci Lodi, včetně životů posádky a cestujících.
Román Morek je samostatnou částí úspěšného cyklu, z něhož v českém překladu známe už několik kratších prací.


Vyjde jako brožované, 350 stran

Rok na vsi I. - Alois Mrštík a Vilém Mrštík (nakl.Host)
Klasické dílo české prózy z prostředí slovácké vesnice, které poprvé vyšlo v letech 1903–1904. Zachycuje zvyky a reálie jihomoravského venkova a mentalitu jeho obyvatel na konci 19. století, ale také rozklad tradičního venkovského společenství a konzervativních hodnot. Vyprávění se odehrává v cyklu přírodního roku počínajícího setbou a vrcholícího sklizní. Kniha, kterou proslavila dramatizace Miroslava Krobota v pražském Národním divadle (1993), vychází v České knižnici ve dvou svazcích.

Vyjde jako vázaná, 510 stran

Zdroj: laser-books.cz, nakladatelstvi.hostbrno.cz, kosmas.cz


Přejít na komentáře