Knihy, které potěší filmové fanoušky i věrné čtenáře Stephena Kinga

novinky

PR článek,
Knihy, které potěší filmové fanoušky i věrné čtenáře Stephena Kinga

Vánoce se pomalu ale jistě blíží, na knižní pulty tudíž dorazily knihy, které úspěšně aspirují na nejlepší vánoční dárky. Ne nadarmo se říká, že kniha by neměla chybět pod žádným vánočním stromečkem. Pokud tedy hledáte inspiraci na dárky pro vaše blízké nebo jenom stále nevíte, jaká přání svěřit do dopisu Ježíškovi, tady jsou tři letošní favorité

Tarantino – retrospektiva
Tuto nádhernou filmovou publikace, která je retrospektivou filmové tvorby Quentina Tarantina, možná již někteří z vás znají. První vydání věnovalo jako vánoční dárek tisíce čtenářů a pro velký úspěch letos kniha vychází znovu, obohacená o nejnovější Tarantinův film Tenkrát v Hollywoodu.
Kniha mapuje nejen barvitou minulost a začátek kariéry slavného scenáristy, producenta a režiséra kultovních trháků od Pulp Fiction, Hanebných panchartů přes Kill Bill až po Nespoutaného Djanga nebo Osm hrozných.
Publikace obsahuje i jedinečné fotografie a historky z natáčení. Zkrátka vše, co se skrývá za filmovým plátnem a dosud jste nemohli spatřit.

Stephen King ve filmu
Mistr hororu a napětí, Stephen King, je pro tisíce čtenářů modlou. Kniha Stephen King ve filmu je asi nejkomplexnějším průvodcem filmy a seriály, jež vznikly na základě literárních děl tohoto velikána.
Ať už jste věrní knihám či filmoví fanoušci hororu, autor Ian Nathan vás potěší mnohými rozhovory s filmovými tvůrci, herci, přidal rozhovory s Kingem i spoustu životopisných detailů, atmosféru doplnil recenzemi, ohlasy fanoušků nebo starými plakáty. Absolutní třešničkou na dortu jsou však velkoformátové fotografie.

Přátelé
Není snad nikdo, koho by fenomenální seriál Přátelé minul. Většina fanoušků používá hlášky Joeyho, Rachel, Moniky, Rosse, Chandlera a Phoebe na denní bázi. Ikonická úvodní píseň I'll be there for you uvízne pravidelně díky českým rádiím v hlavě snad každému z nás. Novinářka a popkulturní expertka Kelsey Miller se rozhodla vzít si na paškál právě všemi tolik milovanou partu přátel z newyorské kavárny Central Perk.
Kniha do hloubky popisuje historii a tradici seriálu od nejistých začátků až po jeho obrovský úspěch. Vybavíte si s ní ty nejsilnější momenty, díky kterým se stal celosvětovým fenoménem.
Přátelé jsou prostě knihou, kterou chce mít v knihovně každý milovník stejnojmenného seriálu.


Tarantino: Retrospektiva Tarantino: Retrospektiva Tom Shone

Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963. V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život. Poté, co v patná... více


Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Stephen King je nepochybně největším americkým vypravěčem – díla žádného jiného spisovatele nejsou adaptována tak často a pravidelně jako ta jeho. Kingovy romány, novely a povídky se staly předlohami celkem pětašedesáti celovečern... více


Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Šest přátel, kteří se stali rodinou. Televizní show, která se stala fenoménem. Dnes jsou Přátelé braní jako ikony 90. let ale když v roce 1994 začínali, nikoho nenapadlo, že by se tohle mohlo stát. Od první vlny nadšení, která v... více


Přejít na komentáře