KNIHA ROKU: nová anketa pro všechny knihomoly

novinky

PR článek,
KNIHA ROKU: nová anketa pro všechny knihomoly

Co je kniha roku?
Kniha roku představuje nově vzniklou anketu pro nakladatele, která ocení úspěšné literární počiny uplynulého roku, vyzdvihne nejen jejich kvality, ale zohlední i čtenářský úspěch. Proto v ní bude rozhodovat nejen odborná porota, ale v koncovém výsledku samotní čtenáři. Velkou devizou ankety Kniha roku je právě to, že o vítězích rozhodnou opravdu skuteční čtenáři podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Letošní roční bude tedy ročníkem prvním.

Zde můžete zhlédnout propagační video, které natočila moderátorka a tvář Čtení tě mění Lenny Trčková, a představuje v něm anketu i některé nominované knihy.

Od 1. 8. je na webu www.kniharoku.cz spuštěno hlasování čtenářů, do něhož se může zapojit opravdu každý malý i velký knihomol. Hlasování trvá do 30. 9. 2019. Knihy jsou nominovány v 12 kategoriích napříč žánry.

Kde se vzaly soutěžící knihy?
Nakladatelé nominovali knihy, které vyšly od května 2018 do května 2019, odborná porota (složená z novinářů, literárních odborníků a bloggerů) posléze vybrala tajným hlasováním své favority, do druhého kola postoupilo po 10 nejlepších titulech v každé kategorii. Nominované knižní finalistky najdete právě na webu www.kniharoku.cz. Ocenění a titul Kniha roku získá vítězka každé kategorie.

Jak hlasovat?
Hlasovat lze dvěma způsoby. Buď můžete věnovat svůj hlas přímo na webu (po registraci) či SMS zprávou (cena dle operátora). Telefon pro hlasování přes SMS je 736 304 030 (informace o tom, jak hlasovat jsou rovněž k nalezení na webu). Předání cen Kniha roku proběhne v rámci slavnostního galavečera, který odvysílá TV Prima.

O galavečeru
Slavnostní předání cen výhercům prvního ročníku ankety se uskuteční na podzim 2019 během galavečera, který odvysílá TV Prima. Hosty galavečera se stanou nakladatelé, spisovatelé, ale i další zástupci z knižní branže. Těšit se můžete také na zajímavé hosty. Galavečerem bychom chtěli, mimo jiné, rovněž oslavit další úspěšný rok v knižním světě, který byl plný skvělých knih a báječných čtenářů, bez nichž bychom tu ani nebyli.

Pořadatel
Pořadatelem ankety je Nadační fond Čtení tě mění. Jde o nezávislou organizaci, platformu, jejímž posláním je popularizovat čtení v současné společnosti.

Čtení tě mění
Čtení tě mění je knihomolský projekt, který jsme spustili na jaře 2018, a najdete jej jako stránku na Facebooku. V rámci Čtení tě mění chceme zábavnou a hravou formou podporovat čtenářskou vášeň i zájem o knížky. Denně na stránce najdete citát nějakého velkého literáta nebo knihomolskou otázku k zamyšlení. Fanoušci Čtení tě mění s chutí diskutují nad nastolenými tématy, baví se vzájemně o knihách, vyměňují si tipy, doporučení a veselé čtenářské zážitky.

Tváří Čtení tě mění se stala moderátorka Lenny Trčková, která pravidelně zpovídá jednoho hosta, známou osobnost. Svých hostů se ptá mj. na knihy, které jim ovlivnily život a bez nichž by si domácí knihovnu nedovedli představit. Rozhovor se rovněž objevuje na stránce Čtení tě mění.

Facebook: https://www.facebook.com/ctenitemeni/
Instagram: https://www.instagram.com/cteni_te_meni/

Pevně věříme, že i vy najdete mezi finalistkami své favority a zapojíte se do hlasování.


Přejít na komentáře (19)