Kniha "Na co myslí každý muž kromě sexu" se stala bestsellerem

novinky

06.03.2011 / paulhunter
Kniha "Na co myslí každý muž kromě sexu" se stala bestsellerem

Devětatřicetiletý Sheridan Simove "sepsal" knihu "What Every Man Thinks About Apart From Sex" (Na co myslí každý muž kromě sexu), která se během krátké chvíle stala bestsellerem. A co že je na ní tak zvláštního? Jedná se o 200 zcela čistých, nepopsaných stran, čímž autor dává jasnou odpověď na otázku v názvu titulu.

O úspěchu knihy svědčí i prodejnost: Na Amazonu se drží na příčce s číslem 774 a je tak před Šifrou mistra Leonarda (D. Brown) a dokonce i před pátý dílem Harryho Pottera (J. K. Rowling). I cena je dost nízká, v přepočtu vychází zhruba na 133 Kč.

Otázkou je, jak moc originální je kniha Sheridana Simoveho, který vystudoval doktorát z psychologie na Oxfordské univerzitě. Podobných knih se stejným či podobným vtipem vyšlo po celém světě již několik - u nás například "Sex po 50: Necenzurované vydání" (nakl. Fragment). Na druhou stranu, Simovemu se povedl dobrý tah v rámci prodeje a úspěch mu nikdo upřít nemůže.

Zdroj: Jako základ posloužil server www.super.cz
www.amazon.com

Komentáře (6)

Rockwood
08.03.2011

Ba ano, u mě zrovna to snižuje možnost pochopit ironii, protože jak vidno, nepochopil jsem ji :) A co se smajůl týče, dneska (alespoň pro mě) se jim nedá přisuzovat žádný význam; v době, kdy je každý nerozvážně a v polovině případů taky docela nesmyslně seká všude tam, kam může.

dzejnyka
08.03.2011

Rockwood, ak niekto dokáže čúrať postojačky, isto to neznižuje jeho schopnosť pochopiť jemnú iróniu a mrkajúceho smajla... :-)

Rockwood
08.03.2011

dzejnyka: ... no hlavně že aspoň ty ženy jsou velké myslitelky, viď? :)

Já teda nevím ale já si myslím, že obě pohlaví si nemaj navzájem co vyčítat a tyhle sáhodlouhé boje ohledně kladů a záporů jsou fakt ukázka ubohosti. Umím čůrat ve stoje, no a co proboha. To snad snižuje můj inteligenční kvocient? :) Já si myslím, že ne :)

dzejnyka
07.03.2011

Viem si predstaviť darovať to niekomu ako darček z recesie :-)
Ale samozrejme to pravda nie je, muži myslia okrem sexu na veľa iných vecí - jedlo, pivo, PC, autá... ;-)

Petrvs
07.03.2011

sam198 : no nevím. V Amazon store se dají zdarma stahovat poměrně obsáhlé ukázky knih, což by v tomto případě znamenalo, že ukázka = celá kniha, a za druhé, nikdo by se nenachytal. Samozřejmě za předpokladu, že to na storu bude jako ebook :)

Rockwood
07.03.2011

No... já nevím, ale takovéhle knihy mi příjdou jako urážka. A to nejen urážka mužů, ale celkově literatury. Jako ano, vtípek je to povedený a snad bych to i ocenil, kdyby byl originální, jenomže originální není. Takových případů už tu bylo víc a mě už se zdá, že to začíná být trapné. Co si zrovna teď vybavím, tak byla kniha "Co všechno ví muži o ženách?". Prostě úplně to samé, co tohle, prázdná kniha. A jen tak mimochodem, to s tou znalostí žen je podle mě vtipnější, než ta otázka s tím sexem :D