Když vám unesou dceru, není to žádný thriller!

novinky

PR článek,
Když vám unesou dceru, není to žádný thriller!

Americký autor Tim Johnston nechrlí jednu knihu za druhou, o to víc ale překvapí, že se hned jeho druhý román Sestup, pojednávající o únosu osmnáctileté dívky, stal ve světě naprostým hitem a zcela po právu se může pyšnit označením The New York Times Bestseller.

Možná je to tím, že Johnston k populárnímu tématu zmizelých osob přistupuje zcela originálně, protože vypráví především o ztrátě, nejistotě, ale také odhodlání a neutuchající víře, jež prožívá rodina unesené Caitlin.

Před čtenářem tak vyvstává mnohovrstevnatý obraz několika lidí, kteří během pátrání po ztracené dceři a sestře musejí rovněž nalézt sami sebe. Ať už je to na těle a duchu zraněný bratr Sean, životem zkoušená matka Angela či tvrdohlavý a záletnický otec Grant.

Právě v jeho osobě spočívá originalita Johnstonovy knihy, když autor skrze dramatický příběh zkoumá zejména vztah otce a dcery, na což odkazuje i samotným věnováním, kterým Sestup uvádí: „Tuto knihu věnuji vašim dcerám, a také té svojí.“

Když si k tomu připočtete bohatý jazyk, s nímž umí Johnston bravurně pracovat, ať už charakterizuje jednotlivé postavy a jejich minulost nebo popisuje divokou a nespoutanou přírodu Skalistých hor, dostává se vám do rukou intenzivní a návyková kniha, kterou neodložíte, dokud ji nedočtete.

Strhující a dojemný román Sestup si můžete pořídit se slevou 30 % v e-shopu nakladatelství Mystery Press: http://www.mysterypress.cz/tim-johnston-sestup.html.


Sestup Sestup Tim Johnston

KDYŽ VÁM UNESOU DCERU, NENÍ TO ŽÁDNÝ THRILLER! Pobyt ve Skalistých horách má být pro Courtlandovy poslední rodinnou dovolenou, než jejich dcera nastoupí na sportovní vysokou školu. Zatímco osmnáctiletá Caitlin si chce především... více

Přejít na komentáře