Je jí sedm. A chce zabít svou matku

novinky

PR článek,
Je jí sedm. A chce zabít svou matku

Pokud máte rádi thrillery, které vám opravdu rozjitří emoce, Dětské zoubky tento pocit zaručují. Motiv této knihy je totiž opravdu neobvyklý – malá Hanna chce pouze jediné: zabít svou matku a mít tatínka jen pro sebe.

Dříve si všichni mysleli, že za její němostí stojí fyzická porucha, nemoc, problém v mozku, který je možný odstranit. Suzzette a Alex podstoupili se svou dceru nespočet vyšetření, avšak žádné neukázalo na možnou příčinu. Proč Hanna nemluví, přestože je dle testů nadprůměrně inteligentní?

S Alexem, svým otcem, tráví čas mnohem raději. Společně si rozumí i beze slov a jejich hry jsou plné něhy a lásky. S tatínkem se Hanna cítí nejlépe. Snad by bylo nejlepší, kdyby nikdo jiný neexistoval. Hlavně matka by z tohoto světa měla co nejdříve zmizet. A tak se Hanně zrodí v hlavě ďábelský plán: musí zabít svou matku.

V knize Dětské zoubky se střídá vyprávění z pohledu Suzette a její dcery. Jako čtenáři máme možnost vcítit se do obou postav, vnímat Suzettino zoufalství i Hannino šílenství. Zdá se, že není žádné řešení, které by tuto rodinu mohlo dát dohromady a učinit šťastným každého jednoho člena.

Začalo to docela nevinně. Hanna nejenže nemluvila, ale také každou chůvu, která se ujala péče o ni, vystrnadila. Způsoby, kterými to prováděla, byly nejen velice poťouchlé, ale mnohdy i nebezpečné. Suzette se tedy stala matkou na plný úvazek, ale Hanna ji tuto úlohu nechtěla ani trochu ulehčit.

Vzdělávání ve škole bylo nemyslitelné a domácí studium Hanna při každé Suzettině snaze úspěšně bojkotovala. Rozhazování jídla, bouchání s dveřmi a zlobení bylo na denním pořádku. Ovšem jen do chvíle, kdy přišel domů tatínek a Hanna se proměnila v neodolatelného roztomilého andílka.

Beznaděj Hanniny matky začala přerůstat v paniku a pocit paranoie. Opravdu na ni dcera promluvila? A to, co vypustila z úst, bylo skutečné? Ostříhala ji Hanna ve spánku vlasy? A vážně ty zvuky a pohyby, které slyšela a viděla, měly napodobit její rodiče během intimních chvilek? Co se s její dcerou děje?! A proč jí Alex nic z toho nechce věřit....

Dětské zoubky zajistí pro vaše emoce divokou horskou dráhu, během které se vám bude tajit dech a vaše nervy dostanou pořádnou lekci. Takový thriller jste ještě nečetli, a co se týče tématu – už po tom ani nezatoužíte. Žádné dítě již nebudete vnímat jako dřív. Ale román je to skvělý a vaše mysl se k němu bude odebírat velice dlouho po dočtení.

SOUTĚŽ:

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Dětské zoubky. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 21. 2. 2019 odpověď na následující otázku: Jaké nakladatelské značky (edice) patří pod Dobrovský s. r. o.? Nápovědu najdete na nasenakladatelstvi.cz
(do předmětu emailu uveďte ZOUBKY)

Výherci z minulého kola soutěže o tři výtisky knihy Poslední číslo:

Marian R., Praha
Veronika H., Kladno
Ludmila M., Hranice


Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Al... více

Přejít na komentáře (13)