Je jí sedm. A chce zabít svou matku

novinky, 12. února, PR článek

Je jí sedm. A chce zabít svou matku

Pokud máte rádi thrillery, které vám opravdu rozjitří emoce, Dětské zoubky tento pocit zaručují. Motiv této knihy je totiž opravdu neobvyklý – malá Hanna chce pouze jediné: zabít svou matku a mít tatínka jen pro sebe.

Dříve si všichni mysleli, že za její němostí stojí fyzická porucha, nemoc, problém v mozku, který je možný odstranit. Suzzette a Alex podstoupili se svou dceru nespočet vyšetření, avšak žádné neukázalo na možnou příčinu. Proč Hanna nemluví, přestože je dle testů nadprůměrně inteligentní?

S Alexem, svým otcem, tráví čas mnohem raději. Společně si rozumí i beze slov a jejich hry jsou plné něhy a lásky. S tatínkem se Hanna cítí nejlépe. Snad by bylo nejlepší, kdyby nikdo jiný neexistoval. Hlavně matka by z tohoto světa měla co nejdříve zmizet. A tak se Hanně zrodí v hlavě ďábelský plán: musí zabít svou matku.

V knize Dětské zoubky se střídá vyprávění z pohledu Suzette a její dcery. Jako čtenáři máme možnost vcítit se do obou postav, vnímat Suzettino zoufalství i Hannino šílenství. Zdá se, že není žádné řešení, které by tuto rodinu mohlo dát dohromady a učinit šťastným každého jednoho člena.

Začalo to docela nevinně. Hanna nejenže nemluvila, ale také každou chůvu, která se ujala péče o ni, vystrnadila. Způsoby, kterými to prováděla, byly nejen velice poťouchlé, ale mnohdy i nebezpečné. Suzette se tedy stala matkou na plný úvazek, ale Hanna ji tuto úlohu nechtěla ani trochu ulehčit.

Vzdělávání ve škole bylo nemyslitelné a domácí studium Hanna při každé Suzettině snaze úspěšně bojkotovala. Rozhazování jídla, bouchání s dveřmi a zlobení bylo na denním pořádku. Ovšem jen do chvíle, kdy přišel domů tatínek a Hanna se proměnila v neodolatelného roztomilého andílka.

Beznaděj Hanniny matky začala přerůstat v paniku a pocit paranoie. Opravdu na ni dcera promluvila? A to, co vypustila z úst, bylo skutečné? Ostříhala ji Hanna ve spánku vlasy? A vážně ty zvuky a pohyby, které slyšela a viděla, měly napodobit její rodiče během intimních chvilek? Co se s její dcerou děje?! A proč jí Alex nic z toho nechce věřit....

Dětské zoubky zajistí pro vaše emoce divokou horskou dráhu, během které se vám bude tajit dech a vaše nervy dostanou pořádnou lekci. Takový thriller jste ještě nečetli, a co se týče tématu – už po tom ani nezatoužíte. Žádné dítě již nebudete vnímat jako dřív. Ale román je to skvělý a vaše mysl se k němu bude odebírat velice dlouho po dočtení.

SOUTĚŽ:

Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Dětské zoubky. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 21. 2. 2019 odpověď na následující otázku: Jaké nakladatelské značky (edice) patří pod Dobrovský s. r. o.? Nápovědu najdete na nasenakladatelstvi.cz
(do předmětu emailu uveďte ZOUBKY)

Výherci z minulého kola soutěže o tři výtisky knihy Poslední číslo:

Marian R., Praha
Veronika H., Kladno
Ludmila M., HraniceDětské zoubkyDětské zoubkyZ. Stage

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtě...více


Komentáře (13)

DivnýJanko
dnes

a kto ťahá za nitky bábok? bábkovodiči. som rád, že sa na DK ešte nájdu ľudia čo sa neboja vyjadriť svoj názor aj keď na DK cenzúra je

Jidáša
dnes

Koka a barack: Wow, takovej detektivní fištrón! Koukáte moc na kriminálky... Tyhlety rádoby "odborný" komentáře mě fakt bavěj :D

Koka
včera

barack - naprosto souhlasím. Je jasné, že vydavatel dělá co se dá, jen aby toto veledílo "udal". Smutné, že se k tomu propůjčují uživatelé DK, i když možná jde pouze o jednu a tutéž osobu - stačí si porovnat zdejší příspěvek od Dasenda s komentářem u knihy od čtenářky Lenča89 - jakoby si ty dvě věty od dvou jakože různých osob z oka vypadly .... Manipulace a faleš z toho kape.
Je to tak průhledné: tento dnešní příspěvek Dasendy, ty najednou se narodivší nadšené komentáře u knihy, vepsané tam honem po zdejší kritice,- že to jen podtrhuje ubohost celého toho "podniku". O to víc tedy platí to mé předchozí doporučení: ignorujte takové knihy, bojkotujte takové "soutěže o výhru" ! Není to výhra!

barack
včera

Koka - na mě to spíše působí jako snaha vydavatelství, které očividně (i podle náhlé vlny pozitivních komentářů v profilu knihy) vsemi silami zachraňuje, co se dá...

Koka
včera

Dasenda - váš názor jako "čtenářky" s naprosto prázdným profilem (žádná kniha kdy přečtená, hodnocená, komentovaná, prodávaná či kupovaná) jen dokazuje, že jde o názor účelový, neupřimný a sotva hodný respektu.
Že někdo potřebuje vydělávat za každou cenu a žádná brutalita či úchylka ho u toho nezastaví, aby takové knihy psal, překládal, vydával, prodával, si vzpoměňte, až třeba nějakou 7letou dívenku, která chce zabít svoji mámu, budete mít v rodině a vám se splní ta touha mít pokračování takovéhoto příběhu ...

Dasenda
včera

Kniha byla napínavá, libila se mi jen ten konec me překvapil, doufam ze se dockame pokračování: )

barack
14. února

Bohužel jsem přečetl. Největší chyba. Knížka letěla do veřejné knihobudky, doma už to nechci ani vidět.

EmmaKrizova
14. února

Bohuzel soublasim, a urcite knihu ani neprectu, a ani nikdy nekoupim.

siena
14. února

Koka, dovolím si tě ocitovat.."...čím dál zhovadilejšími, surovějšími, morbídnějšími příběhy...". Souhlasím a i s příspěvky ostatních. Bohužel se tyto příběhy stávají normou i mimo "detektivní-thrillerový" svět. Někteří současní autoři historických románů mají také potřebu své čtenáře jen "šokovat" a historii používají jen jako kulisu. Tento trend má své následky, velmi zkreslenou představu čtenářů o tom, jak se tehdy žilo. Především se to týká představ o středověku.

Padfoot
13. února

Dalí dílo z cyklu "Čím víc psychopat, tím víc thriller". Prosím minutu ticha za všechny mozkové buňky, které nad takovouhle produkcí každý den umírají.

p.mihoc
13. února

Souhlasím, téma naprosto ubohé, autoři už neví čím "šokovat". Nekupujte to.

Koka
13. února

Doporučuji čtenářům - uživatelům DK: bojkotujte takovouto "soutěž", odmítněte takovéto knihy, nevyvolávejte po nich poptávku, neumožňujte jim být na titulní stránce !!) knižního webu. Nenechme si zasvinit svět literatury a tedy i prostředí v němž žijeme, čím dál zhovadilejšími, surovějšími, morbídnějšími příběhy !!!

DivnýJanko
13. února

chorá spoločnosť vyprodukuje aj takéto úpadkové témy, chorá kniha, chorá téma, kniha ktorú si určite neprečítam, úplné plýtvanie papierom