James Bond má nového následovníka!

novinky

PR článek,
James Bond má nového následovníka!

Právě vychází bestseller Šedý muž (Mark Greaney), podle kterého společnost Netflix začala v Praze natáčet svůj zatím nejdražší projekt všech dob – film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích.

Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm doslova legendy.
Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky na likvidaci zločinců. Pohybuje se jako stín, splní i nemožné a pak zase zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl... Vždy!
Jenže na světě existují síly smrtelnější než je Gentry. Peníze. Moc. A lidé, pro které nic jiného hodnotu nemá. Pro ně je Šedý muž problém. A tak musí Gentry prokázat, že umí zabíjet nejen pro peníze, ale i proto, aby zůstal naživu...


Ukázka z knihy:
„Záblesk na ranní obloze upoutal pozornost řidiče landroveru. Byl zbrocený krví, a přestože mu oči před přímým sluncem chránily brýle Oakleys s polarizovanými skly, mžoural skrz lesknoucí se čelní sklo a zoufale se snažil rozpoznat typ hořícího stroje. Ten se nyní v přemetech řítil k zemi a za sebou nechával pruh černého kouře připomínající ohon komety.
Byl to vrtulník, velký armádní Boeing Chinook, a i když pro lidi na palubě to musela být děsivá situace, muž v landroveru polohlasně vydechl úlevou. Měl ho odtud vyzvednout ruský Kamov KA-32T s posádkou polských žoldnéřů, jenž měl přiletět zpoza tureckých hranic. Padajícího chinooka mu sice bylo líto, ale bylo to lepší, než kdyby se zřítil kamov.
Díval se, jak vrtulník v přemetech nekontrolovatelně padá a poskvrňuje blankytnou oblohu hořícím palivem.
Odbočil s landroverem ostře doprava a řítil se východním směrem. Zakrvácený řidič se chtěl dostat co nejrychleji co nejdál odtud. Bylo mu to líto, ale věděl, že pro Američany na palubě chinooku nemůže nic udělat.
Navíc měl své vlastní problémy. Už pět hodin uháněl pláněmi západního Iráku, prchal po špinavé práci, kterou za sebou zanechal, a do překročení hranic mu zbývalo necelých dvacet minut. Sestřelený vrtulník znamenal, že se toto místo bude za pár okamžiků hemžit ozbrojenými bojovníky, kteří začnou hanobit těla, střílet do vzduchu z útočných pušek a skákat dokola jako pomatení.
Takovou společnost ochotně oželel: ještě by mohli svou pozornost věnovat jemu.
Chinook se zřítil vlevo od něj a zmizel za hnědým hřebenem v dálce.
Řidič upřel oči na silnici před sebou. Tohle se mě netýká, říkal si.
Nebyl vycvičen k vyhledávání a záchraně obětí, neuměl poskytnout první pomoc, a už vůbec ho nikdo nenaučil vyjednávat o propuštění rukojmích.
Vycvičili ho k zabíjení. Tam za hranicí v Sýrii zabíjel a teď bylo načase vyklidit zónu smrti.
Zatímco landrover uháněl kouřem a prachem rychlostí přes sto kilometrů za hodinu, řidič vedl debatu sám se sebou. Jeho vnitřní já by se nejraději otočilo, pospíchalo na místo havárie a pátralo po přeživších. Jeho rozumné já bylo pragmatičtější.
„Nezastavuj, Gentry, hlavně nezastavuj. Ty lidi jsou v prdeli a ty s tím nic nenaděláš.“
To, co Gentry říkal, bylo logické, ale vnitřní hlas tím neumlčel.
(z Prologu)


Mark Greaney vystudoval politologii a mezinárodní vztahy. Při sběru materiálu pro sérii akčních příběhů o Šedém muži navštívil desítku zemí a prošel intenzivním výcvikem v oblasti střelných zbraní, polní medicíny i taktiky boje zblízka.
Podle žebříčku New York Times patří Mark k nejprodávanějším beletristům, také coby spoluautor sedmi románů Toma Clancyho. Před Tomovou smrtí v roce 2013 s ním spolupracoval na třech příbězích o Jacku Ryanovi.
Mark žije v Memphisu ve státě Tennessee se dvěma louisianskými leopardími psy pojmenovanými Lobo a Ziggy.


Ohlasy ze zahraničí:

„Drsný, rychlý a nekompromisní – přesně takový má thriller být.“ (Lee Child)

„Příběh ostrý a hladký jako nerezová ocel, hrdina nebezpečný jako žiletkový drát: Šedý muž se třpytí jako čepel v temné uličce.“ (David Stone)

„Žádný atentátník nebyl nikdy vykreslen tak reálně, a přitom tak děsivě. Kniha čtenáře zasáhne jako projektil vystřelený do hrudi. Tuto prvotinu si nesmíte nechat ujít.“ (James Rollins)


Mark Greaney: Šedý muž, přeložil Ivan Ryčovský, vydal Kalibr, 320 stran, doporučená cena 399 Kč - Koupit můžete zde


Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Bestseller, podle kterého Netflix chystá film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích, vychází česky! Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a koluj... více

Přejít na komentáře (1)