Hlasujte ve finálovém kole Kniha roku 2017

novinky

02.04.2018 / Dan
Hlasujte ve finálovém kole Kniha roku 2017

Právě jsme spustili druhé (finálové) kolo ankety Kniha roku 2017.

Prohlédněte si přehled nominací v jednotlivých kategoriích a hlasujte v tomto odkaze.

2. května budou známy výsledky.

Komentáře (74)

Hornet
14.10.2020

Temné hlubiny od Roberta Bryndzy

Nifredil
27.04.2018

Tazz - člověk, který má přečtení 240 knih a mezi nimi autory jako Rollins nebo takové skvosty jako jsou pravidla pro postavy Dračího doupěte si dovoluje vystupovat jako expert na literaturu? Nezlobte se, ale až buďte mít přečtení tisíce knih a budou to různorodé žánry, pak hodnoťte. Nafoukanost nesluší nikomu. A urážet někoho jen proto, že se ohradil proti hodnocení ženské literatury jako apriorní úpadkové? Ach jo, existuje řada lidí, kteří hodnotí jako úpadkové to, co čtete vy nebo třeba já. Možná se trochu zamyšleně nad způsobem diskuse a tím, zda to je opravdu takto nutné.

zuziiiiik
27.04.2018

Hlasuji pro Manželé odvedle :)

Cari
24.04.2018

Achjo, to je tedy výběr...

tereza1198
22.04.2018

Proto hlasuji jen pro obálku. Z nominovaných knih jsem četla jen Za zavřenými dveřmi a Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii. Na Hanu se chystám, protože se o knize pořád všude mluví. Takže si nepřipadám dost orientovaná k tomu hlasovat. Myslím, že většina čtenářů nečetla všechny nominované knihy a tak hlasují pro tu jednu z mála, kterou v seznamu četli. Nebrala bych to tedy tak vážně. Je to cena popularity a co je populární, často nemusí být nějak zvlášť kvalitní viz. Harry Potter a prokleté dítě.

Tazz1
19.04.2018

@ddk a právě takové sufražetky co hned vidí rudě, aniž by si text pořádně přečetly a následně požadují onu genderovou vyváženost, paradoxně celé situaci jen přitěžují. Já jsem někde psal o tom, co ženy čtou nebo nečtou ? Celou dobu hovořím jen o té jediné knize, která i tady je brána jako literatura pro ženy, ale najdou se i takové čtenářky, které by ji chtěly "postrčit" jinam. Takže než se z debaty stane rudý hadr a feministky poženou další dívčí válku, tak od začátku pouze tvrdím, že vysoké umístění této knihy není až tak dáno její kvalitou, jako oblíbeností u ženského segmentu tohoto webu. A protože ženy se evidentně raději projevují, má tato kniha šanci na dobré umístění. Toť vše.

krákorka
19.04.2018

Nechápu,proč je druhé kolo ankety, už měla dávno vyhrát kniha ,která získala nejvíce hlasů v prvním kole ankety. Četla jsem jen knihu Manželé od vedle, jinak všechny knihy,které jsou v anketě jsem nečetla.

ddkk
19.04.2018

Tazz1: Původně jsem už vůbec nechtěla reagovat, ale vaše vyjadřování na účet "klevetných a vykřikujících žen" je opravdu na pováženou. Přesně takové názory nutí ženy, aby se ozývaly a požadovaly tu vaši přezíranou "genderovou vyváženost". Nevšimla jsem si, že by se kterákoli jiná z diskutujících jakkoli opovržlivě vyjadřovala o válečné, sci-fi nebo dobrodružné literatuře, kterou preferujete vy. Zkuste se podívat, co vlastně ženy skutečně čtou a možná budete překvapen šíří jejich záběru (a věřte, nejsou tu jenom čtenářky blbostí typu 50 odstínů čehokoli...) - zkuste to srovnat i s tím, co sám čtete.
A propos - Verne, Troska i Foglar byli svého času i mými oblíbenými autory...ale nejen oni.

1