Havel Michaela Žantovského je oficiálně Českým bestsellerem

novinky

/ Dan
Havel Michaela Žantovského je oficiálně Českým bestsellerem

Životopis Václava Havla od jeho dlouholetého přítele a diplomata Michaela Žantovského získal titul Český bestseller 2015 v kategorii biografií. Cena se udílela v rámci veletrhu Svět knihy.

Nakladatelství Argo tuto knihu vydalo na podzim loňského roku, krátce poté, co vyšla ve Velké Británii, kde se jí dostalo velkého uznání a vřelého přijetí. Stejně úspěšná je i na americkém a německém trhu. U nás se jí prodalo kolem třiceti tisíc výtisků.

Kniha Havel mapuje celý Havlův život, ale větší prostor v ní mají 60. léta, kdy se Havel prosadil jako dramatik, přelom 70. a 80. let spojený s Chartou 77, převratné události roku 1989 i léta následující, kdy se z Havla disidenta stal Havel prezident. Právě tehdy s ním byl Žantovský v nejužším kontaktu. Informace k ostatním obdobím čerpal především z více než třiceti tisíc dokumentů digitalizovaných v pražské Knihovně Václava Havla a ze zhruba sedmdesáti rozhovorů s Havlovými přáteli, současníky i oponenty včetně Václava Klause.
Kniha vyšla také v limitované edici, vázané v kůži.


Havel Havel Michael Žantovský

Václav Havel pohledem Michaela Žantovského: už tím je řečeno vše, co nová havlovská biografie přináší. Oba muži spolu dlouhá léta úzce spolupracovali, pojilo je blízké přátelství – a politický (a do značné míry i kulturní) odkaz V... více

Přejít na komentáře (9)