Festival Den poezie napříč republikou

novinky

/ paulhunter
Festival Den poezie napříč republikou

Třináctý ročník tradičního festivalu Den poezie s podtitulem "Poezie na volné noze" letos proběhne od 5. do 24. listopadu 2011 v řadě českých měst - na počest výročí narození básníka Karla Hynka Máchy (*16. 11. 1810).

Během dvou týdnů školy, knihovny, univerzity, literární skupiny, kluby, divadla i jednotlivci po celé ČR uspořádají programy zaměřené na poezii. Festivalu se každoročně účastní řada známých básníků z republiky i ze zahraničí (z Černé hory, Srbské-Lužice, Maďarska, Polska, Rumunska, Ruska, Sýrie a další.)

Města, která se projektu účastí, jsou následující:
Blansko, Bohumín, Brno, Buštěhrad, České Budějovice, Dobruška, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Havířov – Šumbark,Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chodov, Jičín, Jilemnice, Jindřichův Hradec, Kadaň, Karlovy Vary, Kroměříž, Louny, Mimoň, Náchod, Nová Včelnice, Nové Město nad Metují, Olomouc, Ostrava-Poruba, Ostrava-Vítkovice, Otaslavice, Otrokovice, Plzeň, Praha, Sedlčany, Sedlec-Prčice, Slaný, Stříbro, Třeboň, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Ústí nad Orlicí, Vlachovo Březí, Vsetín a Žatec.

Akce je podpořena bohatým programem - ať už jde o výstavy, dramata, přednesy, literární přednesy nebo autorská čtení. Celý program je uveden na oficiálních stránkách festivalu.

Zdroj: denpoezie.cz


Přejít na komentáře (1)