Fascinující příběh volby mezi pomstou a milosrdenstvím

novinky

PR článek,
Fascinující příběh volby mezi pomstou a milosrdenstvím

Kdyby vám osud nabídl možnost pomstít se někomu, kdo vám kdysi velmi ublížil, co byste udělali? Dokázali byste toho člověka vnímat jako osobu, která možná také neměla na výběr? Nebo byste překročili onu pomyslnou tenkou hranici s vírou, že pomsta něco vyřeší a napraví staré křivdy?

Sirotek č. 8 je mrazivá historická fikce, která vás přiměje k zamyšlení. Tento knižní debut Kim van Alkemade vás zaujme od první stránky a vtáhne vás do příběhu, který byl napsán na základě skutečných událostí. Pojďte se vrátit do minulého století a prostřednictvím Rachel prožijte její neuvěřitelný život. Přestože je v tomto dojemném příběhu mnoho míst, které možná znáte z historie, nebo které vás něčím zarazí, tohle není román o pronásledování Židů. Je to příběh jednoho pozoruhodného života, který se mohl stát, a je o pochopení, vyrovnání se a přežití ve světě, jemuž člověk v dané fázi vůbec nerozumí.

Rachel byla až do svých čtyř let úplně normální spokojené dítě přistěhovalců žijících v New Yorku. Následkem tragédie se však ona i její bratr Sam ocitnou roku 1919 v židovském sirotčinci, kde je oddělí a umístí každého do jiné části. Rachel je držena v dětské nemocnici, kde se stává součástí lékařského výzkumu jako pokusný subjekt. Zkoušejí na ní celou řadu různých experimentů, mimo jiné i s rentgenovým zářením, které ovšem mají mnoho vedlejších účinků - a některé z nich jsou dlouhodobé či trvalé. Z „pozorné péče“ lékařů se nakonec dostane a přežije, ale tím román zdaleka nekončí. Jsme teprve na začátku.

Osud Rachel budete sledovat až do dospělosti – a pak se kruh uzavře. Jako čtyřicetiletá pracuje v domově pro židovské seniory, když se tváří v tvář střetne se svojí minulostí. Ani v nejhorších nočních můrách by ji nenapadlo, že znovu potká toho, kdo ji tak důvěrně seznámil s bolestí, strachem a nenávistí. Má před sebou zestárlou lékařku, která na ní dělala pokusy, zjizvila ji, připravila o vlasy a hrála roli v mnoha jejích zlých snech. Co udělá? Zůstane ve své roli zdravotní sestry, která ošetřuje bezmocné a pomáhá nemocným a trpícím, nebo překročí pomyslnou hranici i svou pravomoc a postará se, aby byly zločiny konečně spravedlivě potrestány?

Knihu můžete zakoupit se slevou 25 % v e-shopu nakladatelství Baronet: https://baronet.cz/sirotek-c-8


Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Sirotek č. 8 je poutavý román, inspirovaný skutečnými událostmi, o lidské schopnosti ubližovat – a milovat. Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka So... více

Přejít na komentáře (1)