Fascinující historické romány Kirsty Manningové

novinky

PR článek, 04.09.2021
Fascinující historické romány Kirsty Manningové

Mladou Australanku znají čtenáři jako autorku historických románů. Přes deset let pracovala v nakladatelství jako editorka a redaktorka. Už v době studií začala cestovat – navštívila většinu evropských států, podívala se do Asie a procestovala východní i západní pobřeží Spojených států. Zkušenosti ze zahraničních cest využila jako inspiraci ke svým knihám.

Fascinující historický román o neznámém osudu židovských uprchlíků v Šanghaji

Nefritová lilie (orig. The Song for Jade Lily) popisuje příběh Australanky Alexandry, které po matce zůstal jenom nefritový přívěšek ve tvaru lilie. Když se hrdinka ocitne v hluboké životní krizi a zároveň zjistí, že jí umírá milovaný dědeček, rozhodne se vydat na cestu hledání svých kořenů, za tajemstvím své rodiny, do Šanghaje. Zde narazí na málo známou kapitolu dějin: život židovských uprchlíků v ghettu během druhé světové války, která je nečekaně spojena i s její vlastní rodinou.

Rodinné tajemství, které je spojeno s objevem legendárního pokladu v samém srdci Londýna

Na jinou historickou událost narazila autorka v knize Ztracené klenoty (orig. The Lost Jewels), jejíž české vydání se chystá na letošní listopad. Hrdinkou je tentokrát, Američanka Kate Kirbyová, pracující jako historička. Jednoho dne dostane neodolatelnou nabídku napsat článek o pokladu nalezeném v roce 1912 v Londýně – netuší, že ji jeho příběh dovede až k její prababičce Essie. Jaké je tajemství drahocenných šperků? A jak se dostal náčrtek jednoho z nich do zápisníku, který její prababičce patřil?

Knihu Nefritová lilie vydalo nakladatelství Metafora, 424 stran. Knihu koupíte zde: www.grada.cz.Nefritová lilieNefritová lilieKirsty Manning

Rodinné tajemství, které sahá až do daleké Šanghaje za druhé světové války 1939: Dvě dívky se potkávají v Šanghaji, známé jako „Paříž Východu“. Nádherná Li, která zde vyrůstala, a Romy – židovské děvče, jež do Šanghaje uprchlo spolu se s...více

Komentáře (1)

monushka
04.09.2021

Nefritová lilie mě zaujala, takže jsem si jí přidala do seznamu knih, které si chci koupit :)