Extrémně surový thriller + SOUTĚŽ

novinky

PR článek, 15.01.2019
Extrémně surový thriller + SOUTĚŽ

Pokud patříte mezi ty, kteří se nespokojí s málem, a rádi se pouští do netradičních zážitků i po čtenářské stránce, rozhodně by vám neměl uniknout německý psychothriller Hříšnice.

Přestože byl román poprvé vydán v roce 1999, až nyní je na něj soustředěná velká pozornost. Stal se totiž předlohou úspěšného seriálu The Sinner, v němž hlavní roli ztvárnila talentovaná Jessica Biel.

Příběh z pera Petry Hammesfahr, úspěšné německé autorky, začíná pohledem do mysli čtyřiadvacetileté Cory, která se poslední půlrok cítí ve svém manželství nekomfortně. Přitom to, co tento pocit odstartovalo, mělo mít efekt úplně opačný: Cořin manžel Gereon chtěl, aby si jejich intimní chvilky o Vánocích mimořádně užili.

Cořin dlouhodobý stav nepříliš dobrého duševního rozpoložení vyvrcholil jednoho letního dne při návštěvě jezera Otto–Maigler. Před zraky desítek lidí zničehonic ubodala mladého muže, který ležel na dece opodál. A co víc – svého činu vůbec nelitovala. Naopak.

Nepotřebuji advokáta. Všechno je v pořádku.“ To také bylo. Všechno bylo v nejlepším pořádku. Tyto báječné pocity, ten jásot, ten vnitřní smír, nic podobného ještě nikdy nezažila.

Svou oběť prý Cora neznala. Co ji mohlo vést k tak hrůznému činu? Jaké trauma způsobilo, že se Cora uchýlila k tak maniakálnímu chování? Na to se snaží přijít policista Rudolf Grovian, jediná postava celého příběhu, k níž si budete schopni vypěstovat kladný stav. U nikoho dalšího, kdo se zde objeví, si totiž nedokážete být jisti.

Autorka si se svými čtenáři nemilosrdně pohrává. Vyprávění z přítomnosti střídají flashbacky do minulosti, během kterých se dozvídáme, v jakých podmínkách Cora Benderová vyrůstala. Její matka byla doslova posedlá vírou, na kterou se upnula, když se narodila Cořina mladší sestra Magdalena.

A právě čtení o Cořině dětství vás přesvědčí o tom, že Hříšnice je pro opravdu otrlé čtenáře. Jde o surovou četbu s velice naturalistickými popisy a šokujícími tématy. Petra Hammesfahr se zde nevyhýbá incestnímu chování, náboženskému fanatismu, smrtícím chorobám, ale ani erotickým scénám a násilí.

Cora se během výslechu ocitá na pokraji zhroucení, její výpovědi jsou stále chaotičtější a jedna lež je okamžitě následována lží další. Musíte být neustále ve střehu a všímat si i těch nejmenších náznaků a šlápnutí vedle, kterých se vražedkyně dopouští.

Směs napětí, které vám bude proudit v žilách, rozčilení nad hlavní postavou a neuvěřitelně výborného, i když neobvyklého vyprávěcího stylu vám zajistí, že Hříšnice se ocitne na vašem seznamu knih, které ve čtenáři rezonují ještě dlouho po dočtení. Příběh vás bude pobuřovat, ale jeho četbu si díky odvážně zvolenému námětu náramně užijete.

SOUTĚŽ:
Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Hříšnice. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete odpověď na následující otázku:
Ve kterém roce jsme začali prodávat knížky, a tím odstartovali tradici značky Knihy Dobrovský?
(do předmětu emailu uveďte DATABÁZE KNIH.)HříšniceHříšnicePetra Hammesfahr

Klidné slunečné odpoledne u jezera naruší hrůzný čin. Cora Benerová zničehonic ubodala muže. Proč? Co by mohlo přimět tu tichou, laskavou mladou maminku, aby opakovaně bodla naprosto neznámého člověka do hrdla před zraky své rodiny a přátel...více

Komentáře (6)

Jana92
18.01.2019

Odpověď odeslaná,tak uvidíme,třeba se na mě poprvé v životě usměje štěstí :) Kniha vypadá velice zajímavě podle popisu :)

PrcekTeleShegy
18.01.2019

Tak uvidíme..třeba vyhrajeme

PetraJirků
16.01.2019

Třeba se štěstí usměje :-)

u_marketa
16.01.2019

Soutěžím asi po sto letech. Na knihu jsem zvědavá, ať už ji vyhraju, nebo ne. :-)

NADEI
16.01.2019

Soutěžím a doufám, že se na mě usměje štěstí, protože Hříšnice se mi bude líbit.

Kamcatak
15.01.2019

Soutěže mám ráda, ale už značka “extrémně surový thriller” mi silně napovídá, že to nebude můj šálek kávy a tak ráda soutěžení přenechám jiným nadšencům :) Hodně štěstí :)