Dvě autorky = jeden skvělý thriller

novinky

PR článek,
Dvě autorky = jeden skvělý thriller

Rozdílnější by být nemohly. Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, zvyklá na davy fotografů, rozhovory do médií a nenávistné komentáře. A vedle ní tichá, elegantní spisovatelka Louise Pennyová, která většinu času tráví v klidu kanadské přírody, kde píše své poklidné detektivky. Přesto jsou tyhle dvě ženy nejlepší kamarádky. A napsaly spolu thriller Vláda teroru, který právě vyšel!

“V našem věku už se obtížně navazují přátelství, zvlášť když tu druhou osobu obdivujete,” prohlásila Hillary Clintonová, která je vášnivá čtenářka. Detektivky s šarmantním inspektorem Gamachem od Louise Pennyové ovšem patří mezi její nejoblíbenější oddechové čtení, a tak když společná kamarádka nabídla, že je seznámí, obě ženy souhlasily.

Z jednoho večera se vyklubala série společných večeří, odpoledních posezení u kávy a dlouhých telefonátů, při kterých si bývalá americká politička i kanadská spisovatelka začaly uvědomovat, že vlastně zas tak rozdílné nejsou.

“Já jsem tehdy přišla o manžela a Hillary prohrála prezidentské volby,” vzpomíná na těžké období Louise Pennyová. “Byly jsme dvě zraněné ženy a chtěly jsme na tu bolest aspoň na chvíli zapomenout.”

Jednou večer se prý Louise Pennyová Hillary zeptala, čeho se v křesle ministryně zahraničí bála nejvíc. Hillary začala upřímně vyprávět a právě z těchto nočních můr se zrodil nápad na thriller z nejvyšších pater politiky.

“Lidé si často neuvědomují, že ministři a prezidenti jsou stejní jako oni. Jejich strachy a obavy jsou úplně stejné,” prohlásila Louise Pennyová v jednom rozhovoru.

A proto ve Vládě teroru nevystupuje žádný superhrdina, nýbrž ministryně zahraničí kolem padesátky, která nosí stahovací prádlo a když ve světě dojde k sérii teroristických útoků, v první řadě myslí na osud svých blízkých.

Kniha vznikala během první vlny pandemie, kdy lidé chtě nechtě zůstali doma. Hillary Clintonová a Louise Pennyová tak měly spoustu volného času a psaly a psaly. Louise Pennyová prý v pyžamu s kanadským losem, které se Hillary natolik zalíbilo, že si ho taky objednala.

Říká se, že psaní je terapie a Hillary i Louise to můžou potvrdit. Pravidelné telefonáty a práce na knize je natolik zaměstnaly, že to bolest utišilo.

Vláda teroru se okamžitě po vydání stala bestsellerem číslo jedna a nyní konečně vyšla i v češtině! Tak si oblečte pyžamo (nemusí být s losem) a ponořte se do čtení!

Koupit knihu můžete zde


Vláda teroru Vláda teroru Hillary Clinton

Po bouřlivém období v americké politice se k moci dostává nová vláda. Ministryně zahraničí Ellen Adamsová je rozhodnutá svůj úkol plnit zodpovědně, ale čelí strašlivé mezinárodní hrozbě… Jak Ellen rozplétá devastující účinky předc... více

Přejít na komentáře