Dvanáct žen a dvanáct osudů

novinky

/ Dan
Dvanáct žen a dvanáct osudů

Novinka Radky Třeštíkové Bábovky přináší dvanáct příběhů důmyslně propojených do jednoho celku. Oblíbená autorka navazuje na svůj úspěšný debut Dobře mi tak a čtenáři i kritiky skvěle přijatý román To prší moře a opět přináší psychologický i zábavný román s překvapivou pointou.

Napadlo vás někdy, co v sobě řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra zmíněné manželky tak špatný vztah se svojí dcerou, a jak se vlastně cítí patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? Tyhle a mnohé další otázky si kladou Bábovky. V upřímných zpovědích hlavních hrdinek nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska.

Jednotlivé emotivní příběhy se v knize vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému a k celé řadě zajímavých rozuzlení. A potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život. Autorka dokáže své postavy a jejich životy mistrně vykreslit s vtipem a lehkostí sobě vlastní.

Radka Třeštíková je vystudovanou právničkou, v současné době se věnuje především svým dvěma dětem Ele a Jonatanovi a píše úspěšné sloupky do časopisů. S psaním začínala jako blogerka a svými texty si rychle získala široký okruh fanoušků. Sama přiznává, že jako autorka se ráda „nimrá“ v duších svých postav. „Zajímá mě, co prožívají a jak s tím nakládají. Proč mi v knihách vždy vznikají rodinné propletence? Do hlav ani do srdcí druhých lidí nevidíme, víme jen to, co nám sami řeknou. I proto mě baví odkrývat další postavy, aby se čtenář dozvěděl, proč dané situace vznikly a jak je chápou ostatní hrdinové,“ dodává autorka.

Křest knihy Bábovky proběhne v pondělí 16. května v pražském Café 1 od 18:00. Knihu pokřtí herečka Klára Melíšková.

Detail knihy na Databázi.


Přejít na komentáře