Dva křty v Paláci knih

novinky

06.10.2011 / paulhunter
Dva křty v Paláci knih

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment se v Paláci knih Luxor uskuteční dva křty knih českých autorů.

10. října v 11:00 hodin proběhne křest titulu Spící město od Martina Vopěnky za účasti autora a kmotra Petra Fejka. Spící město oficiálně vychází o den později.

Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě zbývajících dospělých…
Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se.Podaří se jim malého Samuela zachránit? A jak rodiče opět probudit? Nadčasový třídílný román nejen pro mladé čtenáře, ale i pro jejich rodiče.


Druhou pokřtěnou knihou budou Nové povídky Zdeňka Svěráka a akce proběhne 14. října od 16:00 hodin. Samotná kniha se objeví v knihkupectvích již o čtyři dny dříve.

Soubor povídek Zdeňka Svěráka na nejrůznější téma s jeho typickou hravostí a humorem.
V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů.

"Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo." Zdeněk Svěrák


Zdroj: fragment.cz

Komentáře (13)

WEIL
12.10.2011

Dobré, ale chtělo by to dělat ty soutěže častěji.

Nějaké.

Zase by to přitáhlo víc nových lidí. Tím pádem může Dan sehnat i víc reklamní inzerce, a díky tomu mohou probíhat i nějaké zábavné či vážné akce na DK.

I tak je to pokrok, že se počet rozrůstá, ale to je asi tím, že tady je to přehledné, jinde méně.

Woro
12.10.2011

paulhunter: To jsou dobré zprávy.

paulhunter
11.10.2011

Podobné soutěže rozhodně budou - ty tvůrčí rozhodně prospívají DK a jsou zajímavé jak pro zúčastněné, tak i pro přihlížející.
Technicky si myslím, že soutěže těžké nejsou, neboť Dan již podobné věci programoval a jen stačí použít nějakou starší "kostru" nebo ji trochu vylepšit.

Do čeho přesně nevidím, jsou reakce nakladatelství, které knihy do soutěže nabízí a nevím tedy, jak obtížné je od nich získávat příspěvky. Každopádně si myslím, že tvůrčí soutěž lze určitě v brzké době očekávat. Těch možností je několik - psaní povídky na téma, která tu nebylo, vytváření svých vlastních obálek na knihy, atd atd..

WEIL
10.10.2011

Woro:

Mě to taky bavilo, protože na každém serveru jsou jiní lidi, tedy i jiné názory.

Proto jsem zvědavý, co řekne Pavel.

A jako Ty si myslím, že je to osvěžení zdejšího serveru.

Woro
10.10.2011

WEIL:
O soutěžích na jiných webech vím. Osobně nemám v nejbližších letech v plánu se do psaní pouštět, ale bavilo mě v předchozích tvůrčích soutěžích číst příspěvky uživatelů DK, jelikož se tak ukázali zase v trochu jiném světle, než se můžu dočíst z jejich profilů, komentářů a diskuzí.
Navíc mám pocit, že by pro DK pár pravidelných akcí nemuselo být naškodu.

WEIL
10.10.2011

paulhunter:

Nevím, jestli je to technicky obtížné, ale jak byla ta soutěž o povídky - horor či napětí, tak se do toho pustilo s chutí dost lidí, já myslel, že v tom budete pokračovat, třeba s dalšími tématy - těch je dost (příběhy všedního dne; humor; charakterizuj sám sebe! - to jsme měli na střední a to bylo počteníčko...Není to tak snadné. Anebo téma - nejlepší a nejhorší kamarád a proč...).

Ale jak píšu, nevím, zda to není pro Vás velká zátěž. A taky jak jste si vyhodnotili zájem o tu soutěž, zda jste byli spokojení či ne.

Osobně se mi líbilo, že obzvláště pro dospívající to byla výzva. A dvě, tři povídky z těch hororových byly dost dobré.

WEIL
10.10.2011

Woro, ty soutěže, co navrhuješ, tak ty probíhají.

Kdysi jsem žasl, kolik lidí píše. Pro každého to má nějaký osobní význam, jinak by nepsal.

Na tyhle soutěže se zaměřují jiné servery, tady by to byla jen práce na víc. Koukni se na - pištepovidky anebo písmák.cz, tam si můžeš psaní cvičit a debatovat.

Taky je dost kursů tvůrčího psaní.

Woro
07.10.2011

Nepatřím mezi múzou napadané; asi by se měl ozvat někdo z nich, ale nemuselo by být špatné, zavést tady nějaké pravidelné tvůrčí soutěže (např.: každý rok v lednu by probíhala soutěž v poezii, v březnu dejme tomu hororové povídky, atd.). A to buď bez nebo s tématem (přátelství, smrt, léto, ...).
Přestože předpokládám, že se vyhlašuje soutěž, až se "objeví" ceny, i to by šlo určitě nějak vyřešit. I kdyby se žádné věcné ceny nevyhlašovaly. Co mě tak z hlavy napadá, možná by některé potěšilo i zvýraznění profilu s textem "Vítěz poezie - leden 2012"; ne-li stačilo.

1