Dva křty v Paláci knih

novinky

/ paulhunter
Dva křty v Paláci knih

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment se v Paláci knih Luxor uskuteční dva křty knih českých autorů.

10. října v 11:00 hodin proběhne křest titulu Spící město od Martina Vopěnky za účasti autora a kmotra Petra Fejka. Spící město oficiálně vychází o den později.

Vydejte se na dobrodružnou cestu do světa, kde všichni rodiče spí a kde začíná nemilosrdný boj o přežití dětí ve světě zbývajících dospělých…
Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unese neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž vítězí ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se.Podaří se jim malého Samuela zachránit? A jak rodiče opět probudit? Nadčasový třídílný román nejen pro mladé čtenáře, ale i pro jejich rodiče.


Druhou pokřtěnou knihou budou Nové povídky Zdeňka Svěráka a akce proběhne 14. října od 16:00 hodin. Samotná kniha se objeví v knihkupectvích již o čtyři dny dříve.

Soubor povídek Zdeňka Svěráka na nejrůznější téma s jeho typickou hravostí a humorem.
V povídkách se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů.

"Ptám se sám sebe, co to vlastně dělám, když píšu povídku. Jako bych našel pecku a dělal kolem ní třešeň. Nebo švestku. Podle toho, co seberu. Jádro každého příběhu jsem našel na cestě. Byl to třeba zážitek, s nímž se mi někdo svěřil, nebo jen věta zaslechnutá od vedlejšího stolu v restauraci. Moje práce spočívá v tom, že si představuju, co bylo před tím a co potom, a hledám v mateřštině slova, která dovedou vrátit dávno snědenému ovoci dužinu a šťávu. Kéž by vám to chutnalo." Zdeněk Svěrák


Zdroj: fragment.cz


Přejít na komentáře (13)