Detektivky a thrillery Vendeta umí

novinky

PR článek,
Detektivky a thrillery Vendeta umí

Začali jste u Agathy Christie, pokračovali Joem Nesbøm, neminula vás ani Dívka ve vlaku a zkrátka jste se v knihách tohoto žánru našli? Pak je naším milým posláním vás seznámit s novou značkou na českém knižním trhu, která se zabývá vydáváním čtivých krimi, detektivek a thrillerů. Její název je Vendeta a knihy nesoucí toto jméno jsou nemilosrdně dobré.

Troufalé hodnocení hned v úvodu? Důkazem jsou například knihy Bez kůže či Ráj mrtvých dětí, díla, která se během prvních pár týdnů vyhouply na přední příčky bestsellerů. Přestože autoři, kteří za tvorbou stojí, nebyli dosud v České republice známí, čtenáře si získali velice rychle. Nebudeme však lhát, v případě těchto dvou hitů je nutné, abyste byli psychicky obrnění při čtení drsných a surových příběhů. Však i názvy a obálky napovídají, že nepůjde o žádnou pohádku. Ale nestrachujte se – je to jen fikce a i tato beletrie může být skvělým únikem před mnohdy mnohem mrazivější realitou.

Pokud stále dáváte pozor a tento žánr je váš šálek kávy, nechte se nalákat na novinky, které pod touto značkou vycházejí.


Klíč 17

V kupoli berlínské katedrály je nalezena mrtvola bývalé evangelické kazatelky. K vyšetřování je povolán Tom Babylon, kterého se však vzápětí snaží zbavit působnosti ohledně tohoto případu. Jsou zde totiž okolnosti, které nasvědčují, že ho s obětí pojí společná minulost. S klíčem, který má nalezená mrtvá kolem krku, totiž kdysi dávno zmizela jeho malá sestra. A právě kvůli této skutečnosti se Tom drží vyšetřování zuby nehty.

Jeho sestra Vi byla již dávno prohlášena za mrtvou, ale Babylon se nevzdává naděje, že je stále naživu. Ví totiž to, co ostatním z týmu nemůže ani náhodou říct. Co ale znamená sedmnáctka vyražená na klíči? To stále netuší. A co má společného s pacientkou z privátní psychiatrické léčebny, která je tímto číslem posedlá, to není jasné nikomu.

Klíč 17 je psychologickou detektivkou, ve které čtenář na jedné straně sleduje horečné vyšetřování, na straně druhé rozkrývá Tomovu tajemnou minulost a sleduje, jaké poměry panují na šílené psychiatrické klinice. Pokud máte rádi pohnuté osudy a postavy s vykreslenou psychologií, je Klíč 17 perfektním čtením.


Sedm čísel

U číslic ještě chvíli zůstaneme. Jsou mezi námi tací, kteří jdou za svým cílem, ať se děje cokoliv. A pak ti, kteří se snadno nechají ovlivnit faktory ve svém okolí. A právě to je příběh trojice mladých žen, která se rozhodne zbohatnout na únosu miliardáře.

Za tímto literárním počinem stojí švédská autorka Anna Karolína Larsson. Nejde však o severský thriller v pravém slova smyslu – popisy chladné krajiny a nehostinného prostředí zde nenajdete. Zato jde o velice osobitý příběh, který nás seznamuje s „lehce“ zvrácenou myslí tří odhodlaných žen, které se domnívají, že bohatý dědic by se o své jmění měl rozdělit, a je jim jedno, jakým způsobem to bude. Ať už po dobrém, nebo po zlém, V tomto případě je však mezi tím tenká hranice. Nejde o žádné křehotinky, které by se zalekly kdejakého škobrtnutí. Každý z nich je jiná, přesto sledují stejný cíl.

Osud jim však nepřeje a jejich oběti brzy hrozí něco mnohem horšího, než věznění. Jeho život je v ohrožení a jejich plán ovlivňují emoce, které s vyvstávajícím tlakem prožívají. Vzdají se svého záměru? Nebo půjdou přes mrtvoly? Odpověď naleznete ve vynikajícím thrilleru Sedm čísel.


Knihy Dobrovský darovaly do soutěže tři výtisky knihy Klíč 17. Stačí, když na email souteze@knihydobrovsky.cz napíšete do 7. 4. 2019 odpověď na následující otázku: Kolik knížek již vyšlo pod novou nakladatelskou značkou Vendeta? Do předmětu napište Vendeta.

Výherci z minulého kola soutěže (o knihu Výpadek systémů):
Tomáš V.
Jakub N.
Karolína Č.


Klíč 17 Klíč 17 Marc Raabe

V kupoli berlínské katedrály visí roztrhaná mrtvola s černými křídly: je to prominentní kazatelka dr. Brigitte Rissová. Kolem krku má zavěšený klíč. V rukojeti je vyraženo číslo 17. Tom Babylon z LKA chce případ získat za každou c... více


Sedm čísel Sedm čísel Anna Karolina

Jedné noci unesou Julia, Carla a Nikolina mladého miliardáře. Vše mají promyšleno, jsou drsné a dokonale sehrané. Všechno jde jako po másle. Jenže výkupného se nedočkají a okolnosti je přinutí spáchat nový zločin. Vše se značně z... více

Přejít na komentáře (1)