Dcera hvězd

novinky

PR článek,
Dcera hvězd

Román Dcera hvězd je úvodním dílem temné fantasy série o válečnicích bohů pro YA čtenáře. Už na první pohled kniha zaujme nejen poutavou obálkou, ale i anotací, která slibuje originální příběh plný napětí, děsivých tvorů a všudypřítomné smrti. První stránky vás následně uvítají do tajemného světa, kde nikdo není v bezpečí (potažmo ani vy sami ne). Groni, stvůrný národ, který zotročil lidskou rasu, a jejich lovecké hrátky s lidmi hned v úvodu textu upozorní na to, že oproti předešlé autorčině sérii zde nebude přítomné žádné slitování a i lásky je zde tentokrát poměrně poskrovnu. Za to mrtvolami se to jen hemží.

„Nebyl to ten samý gron, co zabil Tara. Tenhle měl dlouhé tmavorudé vlasy. Soran vykřikl a začal sebou zběsile škubat, vzlykal a supěl, ale provazy nepovolily. Spatřil obrovský meč a vnitřnosti se mu roztekly. „Ne! Prosím! Prosím!“ Čepel byla zamazaná od cizí krve a Soranovi se z té hrůzy takřka zastavilo srdce. Ještě stačil vykřiknout, než mu gron sťal hlavu.“

Hlavní hrdinkou je válečnice bohů Arinala, zvaná Dcera hvězd. Ta se skrývá před světem i svým osudem v osadě uprostřed Černého lesa a snaží se zapomenout na to, že kdysi dávno zabíjela ve jménu bohů. Po válce, kdy bohové padli, se svět změnil a Arinala zůstala ze svého rodu poslední. Žije obyčejným venkovským životem, dokud v lese neobjeví prastaré pohřebiště. Od té chvíle se osadou plíží děs a pronásleduje Arinalu na každém kroku.

Kartami však náhle zamíchá čarodějka Hanajů, která osadu náhodou navštíví při honu na netvora. Šokující odhalení přinutí Arinalu opustit svou ulitu a znovu se stát Dcerou hvězd.

„Někdo vztyčil menhiry a pohřbil pod ně lidská těla. Znesvětil posvátnou půdu a narušil energii země i vesmíru. Probudil zlo.“

Strhující román, který vás nenechá vydechnout. Příběh o ztrátě a znovuhledání sama sebe. Příběh o přátelství, o důvěře v lepší svět. Dcera hvězd je příběhem padlých hrdinů, kteří se hrdiny vlastně nikdy stát nechtěli. Možná Vám do konce nebude jasné, na kterou stranu se postavit. Jestli na stranu dobra či zla. A jak poznat, která strana je která, když hranice někdy bývají tak bolestně nejasné?
Využijte jedinečné šance pokřtít knihu společně s autorkou Míšou Burdovou na slavnostním křtu a autogramiádě v Knihách Dobrovský! Akce se uskuteční 26. dubna v 17 hodin v Knihy Dobrovský na Václavském náměstí v Praze.

Knihu můžete zakoupit i u autorky zde.


Dcera hvězd Dcera hvězd Michaela Burdová

Samota je jako červ, který vás zevnitř pomalu užírá. Dcera hvězd Arinala, kdysi mocná válečnice bohů, zůstala sama mezi obyčejnými smrtelníky. Odolá instinktům vražedkyně? Dcery hvězd se staly po válce bohů štvanou zvěří. Zbídač... více

Přejít na komentáře