Databáze knih: Knihou roku 2011 je “Hra o trůny“

novinky

03.02.2012 / Dan
Databáze knih: Knihou roku 2011 je “Hra o trůny“

2. ročník ankety vyhlášené knižním webem DatabazeKnih.cz, Kniha roku 2011, je za námi. Vítězem se stala kniha Hra o trůny od amerického spisovatele George R. R. Martina (*1948); do češtiny knihu přeložila Hana Březáková, obálku vytvořila Martina Pilcerová. Knihu vydalo nakladatelství Talpress.

Obsah knihy:

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!


Více informací o Knize roku a další pořadí knih se dozvíte zde.

Komentáře (14)

Azizi
07.02.2012

Tak túto knihu si už dlhšie plánujem prečítať a celkom sa na ňu teším. Dúfam, že ma teda nesklame. Seriál nepoznám vôbec. Inak ani z mojich tipov sa žiaden neobjavil v 20-ke (aj keď viac-menej som to čakala).

siska
07.02.2012

no myslela som si že nebude táto kniha ale volaká velmy dobrá ale neva

Dell
05.02.2012

Já jsem nečetla z nominovaných ani jednu, chtěla bych si přečíst Eca a Černobílý svět. Ty ostatní mě nějak nelákají.
Vzhledem k tomu, jaké knihy čte většina uživatelů DK, mě výsledky nějak nepřekvapily.
Jako už minulý rok se z mých tipů ve dvacítce neobjevil ani jeden.
Možná by stálo za to pouvažovat o nějaké kategorii, kam by se mohly dostat i jiné knihy než SF, fantasy, horory apod.

sheylka
05.02.2012

Hra o trůny to vyhrála jednoznačně zaslouženě, například já, když jí četla, tak jsem ještě neměla o seriálu ani potuchy. Po přečtení to bylo příjemné překvapení, dostala se mi do ruky náhodou a jsem za to ráda, doslova mne to pohltilo a musela jsem hned běžet pro další díl :)

vpadysak
04.02.2012

Ja som tiež nečítal, ani jednú nominovanú knihu a to je škoda.
Možno by bolo zaujímavé urobiť vyhodnotenie Knihy roku neskôr aby bol čas si aspoň niektorú nomináciu prečítať.

Mayanea
04.02.2012

Seriálu jsem unikla a knížku jsem neotevřela... ale budiž, hlas lidu praví, že má být Knihou roku, nechť jí tedy je.

Petrvs
04.02.2012

Tak nevím... docela by mě zajímalo pořadí všech knih. Nevím, jestli je titul „Kniha roku“ případný, ale pro mě osobně byla jednoznačně nejzajímavější a nejoriginálnější knihou roku 2011 „Soma Secundarium“ od Reného Vaňka.

LordSnape
04.02.2012

Já jsem to třeba přál Umbertu Ecovi...

1