Databáze knih: Knihou roku 2011 je “Hra o trůny“

novinky

/ Dan
Databáze knih: Knihou roku 2011 je “Hra o trůny“

2. ročník ankety vyhlášené knižním webem DatabazeKnih.cz, Kniha roku 2011, je za námi. Vítězem se stala kniha Hra o trůny od amerického spisovatele George R. R. Martina (*1948); do češtiny knihu přeložila Hana Březáková, obálku vytvořila Martina Pilcerová. Knihu vydalo nakladatelství Talpress.

Obsah knihy:

Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy...
Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. Zima přichází!


Více informací o Knize roku a další pořadí knih se dozvíte zde.


Přejít na komentáře (14)